Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.24 22:01

Idėjos profesinėms mokykloms – prisijungti suaugusiųjų švietimo įstaigas

Siekiant kelti mokymosi kokybę iki mėnesio pabaigos turėtų būti paskelbtas naujas profesinio mokymo tinklo planas. Dabar penkios mokymo įstaigos jau yra tapusios atskirais kitų ugdymo įstaigų skyriais arba filialais.

Išgyventi mėgina visas profesinių mokyklų tinklas, dabar jų – 61. Po įstaigų tinklo pertvarkos turėtų likti 55. Laivininkų mokykla turėtų būti sujungta su Laivų statybos ir remonto mokykla.

Panorama. Bagdade – minios protestuojančių žmonių, pasisakančių už JAV kariuomenės iš Irako išvedimą

„Gal turėtų daugiau tenkinti tą jūrinį sektorių, darbuotojų rengimą“, – sako laikinasis Laivų statybos ir remonto mokyklos direktorius Arvydas Vaitkus.

Dabar vienoje jų rengiami inžinerinės pramonės specialistai: elektrikai, laivų korpusų surinkėjai, kitoje – jūrininkai. Nors mokyklos turėjo būti sujungtos pernai, vis dar veikia atskirai.

„Planą mes koreguosime ir, ką minėjau, iki sausio 31 dieną bus paskelbtas plano projektas ir mėnesis svarstymui, minėti laivininkai, jie ir toliau ta kryptimi judės. Nepavyko sujungti tų mokyklų dėl grynai tokių techninių (aspektų – LRT.lt), bet čia tik vienas atvejis, o apskritai tinklo planas bus paskelbtas ir mes darysime įvairus variantus“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Vienas iš variantų – suaugusiųjų mokyklos. Ministerijos teigimu, trys savivaldybės – Alytaus, Vilkaviškio, Kretingos – apsisprendė, kad suaugusiųjų mokyklos galėtų būti integruotos į profesinį mokymą. Kaip kelti mokymosi kokybę, ministerija pristatė ir priemonių paketą. Viena jų – trišalės sutartys tarp gimnazijos ir profesinės mokyklos.

„Turime tą gimnazijos skyrių pas save, kuriuo patikėjimo miesto bendruomenė, tėvai ir nesidrovėdami vaikai eina pas mus mokytis. 50 procentų miesto abiturientų yra mūsų mokymosi centre, o likusieji 50 procentų visose kitose miesto mokyklose“, – teigia Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas.

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius pastebi, kad pasitikėjimo profesinio mokymosi sistema vis dar trūksta. Ministerijos teigimu, pasitikėjimas jau auga – daugėja stojančiųjų po mokslų universitete ar kolegijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi