Lietuvoje

2020.01.24 18:50

Politologė apie Nausėdos ir Skvernelio santykius: intrigų kūrimas užgožia ministro skyrimo klausimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.01.24 18:50

Penktadienį įvyko prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikimas. Jame buvo pateikta premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūra į laisvą ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Kaip teigia Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė, šį skyrimą ir jo svarbą užgožia intrigėlės tarp prezidento ir premjero.

Kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako politologė, santykiai tarp prezidento ir premjero pradeda veikti patį politikos procesą, nes aplinka ima ieškoti santykiuose kažkokių kabliukų, pasisakymų, „pasižnaibymų“, tačiau tai užgožia rimtesnes politines problemas.

Laba diena, Lietuva. Lietuvos pasienyje – kuriozas: pažeidėjas ne tik apsišarvavo folija, bet ir mėtė pėdas

„Intrigų kūrimas, kurį mes čia stebime, arba kandžių replikų siuntimas vienas kito adresu, kas vyksta iš abiejų pusių, užgožia rimtesnius klausimus. Tai lygiai taip pat užgožia paties ministro kandidatūros realų svarstymą“, – pastebi R. Urbonaitė.

Ji taip pat sako, kad tai užgožia ir kitą aspektą – galima teigti, kad jau nuo rudens ministerija yra likusi be vadovo.

„Čia yra didžioji drama ir labai didelis klausimas, ar tai (ministro skyrimas – LRT.lt) neužsitęs dėl tų pačių intrigų, nes mes turime ministeriją jau praktiškai nuo rudens be vadovo ir, jeigu mes galvojame apie strateginių sprendimų priėmimą, mano požiūriu, tai pakankamai neatsakingas elgesys, bet deja, tos intrigos netgi užgožia tokius svarstymus apie esmę to, ką mes čia matome“, – teigia R. Urbonaitė.

Politologė santykius tarp premjero ir prezidento lygina su smėlio dėže, kurioje verda kova dėl „kibirėlio“.

„Atsiranda tas niuansas, kurį mes stebime, – vienas sako, kad bus tik viena kandidatūra, kitas sako, kad galbūt svarsto ir kitas (kandidatūra – LRT.lt), bet ką reiškia tas svarstymas, jeigu kandidatūrą gali teikti tik premjeras, kuris sako, kad daugiau nieko nesvarsto ir yra vienintelė kandidatūra. Kyla dar vienas klausimas, ar ta kandidatūra privačių susitikimų metu apsvarstyta ir suderinta“, – sako politologė.

Tokie klausimai, anot R. Urbonaitės, kyla, nes iš girdimos retorikos atrodo, kad ši ministro kandidatūra nederinta, o dėl to kyla klausimas, ar prezidentas vis tik ją patvirtins.

„Mes matome kalbėjimą ne apie politiką, sprendimų tinkamumą, ne kalbėjimą argumentais, o tiesiog tokį žaidimą. (...) yra ambicijos užgautos. Iš kažkurios pusės siekiamybė parodyti kitos pusės silpnumą“, – teigia politologė.

Jos manymu, premjeras gali bandyti parodyti, kad prezidentas galbūt ne visada sugeba atlaikyti smūgius. Tiesa, politologė teigia, kad gali būti ir kitų priežasčių dėl tokio tarpusavio bendravimo, tačiau ir šio savo išsakyto varianto ji neatmeta.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9