Lietuvoje

2020.01.24 17:09

Linkevičius apie 1863–1864-ujų sukilimą: tada išvien dalyvavusių lietuvių, lenkų ir baltarusių vertybės svarbios iki šiol

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.24 17:09

Minint 1863–1864 metų sukilimo metines užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėjo gėlių prie paminklo Lukiškių aikštėje ir aplankė buvusią areštinę, kurioje anksčiau kalinti sukilimo dalyviai.

Nacionaliniam muziejui priklausančioje areštinėje įrengta ekspozicija skirta sukilimui atminti. Pastate 19 a. antroje pusėje veikė kalėjimas ir jame buvo kalinami, vėliau nužudyti 8 sukilėliai iš 21.

L. Linkevičius sako, kad tada išvien sukilime dalyvavę lietuviai, lenkai ir baltarusiai turėjo bendras vertybes, svarbias iki šiol. Ir nors Baltarusija šiandien žengia kita kryptimi, pasak Linkevičiaus dialogo ieškoti reikia išlaikant principus.

„Atrinkim grūdus nuo pelų: atrinkim visą tai, kas mus turi vienyti ir, žinoma, tai, kas skaudina arba sukelia prieštaravimus arba protestus, kaip ta Astravo elektrinė. Tai yra irgi faktas.

Ten, kur matysime pažangą arba matysime galimybę bendrai kažką veikti, tai visą laiką turime ją išnaudoti ir kartu principingai laikytis savo nuostatų tais klausimais, kurie svarbūs. Tai čia šių dienų realijos, bet mes kalbame apie vertybes, kurios galbūt padės mums pagerinti tarpusavio supratimą“, – LRT TELEVIZIJAI dėsto jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt