Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.25 07:00

Populiariausių politikų rikiuotėje smuko Skvernelio reitingas, prezidento – išaugo

atnaujinta 8.03
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2020.01.25 07:00

Naujausi visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ duomenys rodo išaugusį prezidento Gitano Nausėdos ir kritusį premjero Sauliaus Skvernelio reitingus, LRT RADIJUI sako bendrovės vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Jo teigimu, premjeras šiuo metu yra vertinamas neigiamai.

Anot sociologo, populiariausiu politiku be konkurencijos išlieka prezidentas G. Nausėda, kurio reitingas pastarąjį mėnesį išaugo – jį palankiai vertina daugiau nei 73 proc. gyventojų.

„Spalio ir lapkričio mėnesį buvo matomas kritimas dėl įvykių, kai jis viešėjo Japonijoje, Pietų Korėjoje, kai galbūt ne visai sėkmingai pasirodė per Alytaus gaisro įvykius, o dabar eina į gerąją pusę“, – pažymi sociologas.

Antroje vietoje rikiuojasi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, surenkantis 50 proc. teigiamų vertinimų. „Jis visada buvo populiarus be ypatingų dinamikų“, – priduria V. Gaidys.

Trečioje vietoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, turintis 47 proc. palaikymą.

Kiek žemiau yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Šiuo metu jis turi 41 proc. palaikymą.

„Pastarieji metai jam buvo ypač nesėkmingi. Jo reitingas krito beveik ištisus metus, tačiau metų pabaigoje kritimas sustojo gana žemame lygyje“, – teigia sociologas.

V. Gaidys pastebi, kad šį mėnesį nukrito premjero Sauliaus Skvernelio reitingas. Sausį gyventojų nepalankumas S. Skverneliui išaugo beveik devyniais procentiniais punktais – nuo 29,9 proc. gruodį iki 38,6 proc. sausį.

„Labai įdomu, nes prezidento reitingas augo. Šiuo metu Skvernelio reitingas yra neigiamas. Jis turi daugiau neigiamų nei teigiamų vertinimų. Ne pirmą kartą taip yra buvę: prezidentinės kampanijos metu jis turėjo neigiamą vertinimą, o rudens pradžioje viskas pakrypo į gerąją pusę ir jis vėl tapo populiarus. Šiuo metu, matyt, diskusijos su prezidentu jam nėra naudingos“, – akcentuoja V. Gaidys.

„Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys tokius pasikeitimus reitingų lentelėje sieja su prezidento ir premjero priešprieša dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, kai G. Nausėdai kritikuojant ministrą ir reikalaujant jo atleidimo, S. Skvernelis išreiškė paramą.

„Matyt, kad visa tai S. Skvernelio nenaudai“, – BNS sakė V. Gaidys.

Kita vertus, jo teigimu, ne pirmą kartą nukrito premjero reitingas.

„Jo neigiamas reitingas nėra išskirtinis, prieš metus, prezidento rinkimų kampanijos metu, jis irgi buvo neigiamas, o paskui labai gerai atsistatė vasarą, rudenį“, – teigė sociologas.

Palankiausiai vertinamų politikų dešimtuke taip pat yra krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis (32 proc.), Seimo narė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen (29,6 proc.), švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius (27,8 proc.), Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas (27,8 proc.), sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga (26,9 proc.).

Tuo metu nepopuliariausiu politiku lieka susisiekimo ministras J. Narkevičius. Jis turi mažiausiai – 7,5 proc. – teigiamų vertinimų, neigiamai jį vertina 55,4 proc. respondentų. Gruodį šie skaičiai atitinkamai buvo 5,4 proc. ir 57,4 procento.

Auga pasitikėjimas policija

Remiantis visuomenės nuomonės tyrimu, institucija, kuria lietuviai pasitiki labiausiai, nekinta – ugniagesiai gelbėtojai. „Vilmorus“ vadovo teigimu, jų reitingas siekia beveik 90 proc.

Itin aukštas yra policijos reitingas. Anot V. Gaidžio, šiuo metu jis siekia 64 proc.

„Du trečdaliai žmonių vertina palankiai. Prieš 20 metų buvo visiškai nepalyginami dalykai. Pagal reitingus, policija yra viena iš pasikeitusių institucijų“, – kalba sociologas.

Trečiojoje vietoje yra kariuomenė. Kiek žemiau rikiuojasi prezidentūra, „Sodra“ ir Bažnyčia.

Institucijos, turinčios neigiamą balansą, yra partijos, Vyriausybė, teismai ir Seimas, kurį 57 proc. gyventojų vertina neigiamai ir tik 8 proc. teigiamai, sako V. Gaidys.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi