Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.25 07:00

Partijų reitingai: „valstiečių“ prarandamą paramą gauna socialdemokratai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.25 07:00

Didelių pokyčių populiariausių partijų rikiuotėje nematyti – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS LKD) išlieka lyderiais, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Remiantis tyrimu, konservatoriai surenka 16,5 proc. nuo visų gyventojų ir 28 proc. nuo balsuojančiųjų.

„Skirtumas tarp visų gyventojų ir balsuojančiųjų yra didelis, nes apie 40 proc. žmonių nesako, už ką balsuos, arba neis, arba nežino už ką balsuoti. Tai, kad jų yra tiek daug, rodo, kad po truputį artėja rinkimai. Žmonės ima galvoti, už ką balsuos. [...]

TS-LKD reitingas beveik toks pats, koks buvo prieš metus, bet šiek tiek padidėjo, o Liberalų sąjūdžio reitingas šiek tiek sumažėjo. Čia tokie susitelkiantys dalykai“, – komentuoja V. Gaidys.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra antra populiariausia partija Lietuvoje. Ją palaikytų 11,3 proc. nuo visų gyventojų ir apie 19 proc. nuo balsuojančiųjų.

„Per metus laiko jie prarado labai daug: buvo pirmoje vietoje, o dabar pirmi yra TS-LKD. Ne dėl to, kad jie (TS-LKD – LRT.lt) išpopuliarėjo, bet dėl to, kad artėjant rinkimams „valstiečiai“ praranda reitingus“, – pažymi sociologas.

„Valstiečių“ prarandamus reitingus gauna socialdemokratai, sako sociologas. Šiuo metu jie surenka 8,9 proc. nuo visų gyventojų, o nuo balsuojančiųjų – 15 proc.

„Labai nedaug trūksta iki „valstiečių“. Prieš metus jie turėjo gerokai mažiau. Visa tai susieja „valstiečius“ ir socialdemokratus“, – pastebi jis.

Anot sociologo, ne tik socialdemokratai, bet ir kitos partijos turi galimybę susirinkti balsus iš LVŽS.

„Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“, „Centro partija – Gerovės Lietuva“, Lietuvos socialdemokratų darbo partija yra susietos su didžiųjų partijų likimu“, – paaiškina V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi