Lietuvoje

2020.01.24 14:32

Nuo vasaros evakuoti griūvančio daugiabučio gyventojai galės grįžti namo

atnaujinta 17.50
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.24 14:32

Kaune, iš daugiabučio Biržiškų gatvėje dėl avarinės būklės evakuoti gyventojai, nuo penktadienio jau gali grįžti namo.

Pranešama, kad atlikti du iš trijų pastato remonto etapų. Dėl remonto prireikė evakuoti 20 butų gyventojus, o paskutinysis remonto etapas bus atliekamas jau gyventojams grįžus į namus.

Gyventojai jau gali sugrįžti į namus, jie nekantraudami skuba tikrinti, ar galės likti nakvoti. Juos iškrausčius laiptinėje buvo išjungta elektra, užsuktas vanduo, dujos.

Iš savo namų gyventojai buvo priversti išsikelti pernai liepą įtrūkus namo konstrukcijoms Atsiradus deformacijoms kilo grėsmė nukristi laiptų aukštelėms. Iš išorės ir vidaus sienas teko tvirtinti sijomis.

„Metalinėmis sijomis, buvo veržiamos plokštelės ir metalinės sijos tvirtinamos prie sienų. Viduje metalinės pakopos, sijos laiptai jos dažomos priešgaisriniais dažais, atspariais ugniai“, – pasakoja „Būsto valdos“ atstovas Arūnas Armanavičius.

„Pagrindai po pamatais išplauti, pamatai susilpnėję, o kai gyventojas išardė dalį sienos, pastatas deformavosi, deformacijos didėjo, kai buvo vykdomi geležinkelio šakos tiesimo darbai“, – aiškina statybų ekspertas Jurgis Ražaitis.

Atšilus orams ketinama tvirtinti pamatus. Anot specialistų, jei to nebus padaryta, gali vėl pasirodyti deformacijos.

Skaičiuojama, kad vienam butui už atlikus darbus gali tekti sumokėti maždaug 2 tūkst. eurų.

„Buvo suma 120 trūksta. Dabar lyg 20 proc,. mažiau, dar 15 proc,. dengs savivaldybė, bet mes net sąmatos neturime, mes nežinome, už ką mokam“, – skundžiasi daugiabučio gyventojas Voldemaras Tatarūnas.

Gyventojai neatmeta galimybės kreiptis į teismą ir reikalauti, kad remonto darbus apmokėtų laikančią sieną išardęs buto šeimininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt