Lietuvoje

2020.01.24 14:18

Specialistai pateikė rekomendacijas, kaip sumažinti tikimybę užsikrėsti Kinijoje plintančiu pavojingu virusu

LRT.lt 2020.01.24 14:18

Kinijoje plintant koronavirusui, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) išplatino rekomendacijas, kaip sumažinti tikimybę užsikrėsti šiuo virusu.

Centro vadovas Saulius Čaplinskas teigia, kad Lietuvoje nėra užfiksuoto nė vieno koronaviruso atvejo ir nedidelė tikimybė, kad tai gali įvykti, nes nėra tiesioginio reiso iš Kinijos miesto, kuriame daugiausia užsikrėtusiųjų.

„Bet kuriuo atveju, jeigu žmogus grįžo iš kažkokios užsienio šalies, ypač iš egzotinės šalies, pajuto kažkokios infekcinės ligos požymius, reikėtų kreiptis į gydytoją, būtinai pasakyti informaciją: kur jis buvo, kada buvo, kur keliavo. Tokiu atveju galima įvertinti, ar tai galėjo būti kažkokios egzotinės ligos atvejis.

Tiek namuose, tiek keliaujant yra tos pačios rekomendacijos: rūpintis savo sveikata, ypač per orą plintančių ligų atveju – kosėjimo, čiaudėjimo higiena. Ypač svarbu plauti rankas, nevalgyti termiškai neapdoroto maisto. Koronaviruso atveju, stengtis vengti kontakto su naminiais gyvūnais“, – LRT TELEVIZIJAI sako jis.

Remiantis oficialiais Kinijos Nacionalinės sveikatos komisijos duomenimis, iki ketvirtadienio vakaro registruota 830 ligos atvejų ir 25 mirtys. 34 ligoniai – išgydyti ir paleisti namo. Iš viso buvo nustatyti 9 507 artimą kontaktą turėję asmenys, iš jų 8420 – stebimi, informuoja ULAC.

ULAC parengtas metodines rekomendacijas galite rasti čia.