Lietuvoje

2020.01.24 11:41

Premjeras pateikė Savicko kandidatūrą į ekonomikos ministrus

atnaujinta 13.07
Saulius Jakučionis, BNS2020.01.24 11:41

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė savo patarėjo Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ministrus, BNS patvirtino šalies vadovo atstovas spaudai.

Pasak prezidento atstovo Antano Bubnelio, iki šiol L. Savicko kandidatūra nebuvo bent kiek išsamiau aptarta.

„Po du mėnesius trukusių paieškų premjeras pateikė L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Iki šiol šis kandidatas į ministrus nebuvo bent kiek išsamiau aptartas. Prezidentūra šiuo metu vertina šį kandidatą“, – BNS sakė A. Bubnelis.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pareiškė, kad ministras pirmininkas ir prezidentas neformaliai L. Savicko kandidatūrą suderino gerokai anksčiau.

„Iš tikrųjų L. Savicko kandidatūra jau viešai buvo įvardinta pakankamai seniai, o neformaliai kandidatūra suderinta dar gerokai anksčiau. Tas procesas tikrai netruko ilgiau nei bet kurio kito ministro, kai buvo formuojama Vyriausybė ar skiriami kiti ministrai, paieškos“, – BNS sakė S. Malinauskas.

„Apie L. Savicko kandidatūrą šalies ministras pirmininkas su prezidentu kalbėjosi gerokai anksčiau. Dėl kandidatūros tinkamumo klausimų nekilo“, – teigė jis, paklaustas, ką turi omenyje sakydamas, kad kandidatūra buvo neformaliai suderinta.

Premjeras sakė, kad L. Savickas „yra tinkamas, visas šiai pozicijai reikalingas kompetencijas ir savybes turintis žmogus“.

„Neabejoju, kad tokio ministro darbo rezultatus pajustų ir teigiamai įvertintų Lietuvos žmonės. Jokios kitos kandidatūros į šias pareigas nėra svarstomos. Tikiuosi, kad šiai kandidatūrai bus pritarta“, – pranešime spaudai cituojamas ministras pirmininkas.

L. Savickas dirba S. Skvernelio patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais. Pernai jis su „valstiečių“ sąrašu išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, tačiau šiai partijai nepriklauso.

L. Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų Forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu.

Ekonomikos ministro pareigos yra laisvos nuo pernai gruodžio, kai tuometinis ministras Virginijus Sinkevičius tapo Europos Komisijos nariu.

Anot prezidento atstovo A. Bubnelio, premjeras su šalies vadovu taip pat aptarė Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo kandidatūras, tačiau teikimo nebuvo.

Viešųjų pirkimų tarnyba nuolatinio vadovo neturi nuo spalio, kai iš šių pareigų pasitraukė Diana Vilytė.

Ekonomikos ministrą ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą skiria prezidentas ministro pirmininko teikimu. Kandidatūros į šias pareigas dar nėra oficialiai pateiktos.

Apie pusvalandį trukęs premjero ir prezidento susitikimas vyko tvyrant nesutarimams dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

G. Nausėda po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo šią savaitę dar kartą paragino premjerą atleisti ministrą, tačiau S. Skvernelis tai daryti atsisako.

Ministras pripažintas supainiojęs interesus, kai du kartus pietavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Klaipėdos uosto sąskaita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.