Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.24 07:23

Kaune susitiks Lietuvos ir Estijos premjerai, Morawieckis neatvyks

atnaujinta 09.40

Kaune penktadienį susitiks Lietuvos ir Estijos ministrai pirmininkai. Tiesa, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis atšaukė planuotą privatų vizitą į Lietuvą.

„(Vizitas atšauktas) dėl įtemptos darbotvarkės ir svarbių balsavimų šalies parlamente“, – BNS sakė Tomas Beržinskas.

Aptars svarbius projektus

Lietuvos ir Estijos vyriausybių vadovai Saulius Skvernelis ir Jūris Ratas darbinės vakarienės metu apsvarstys, kaip stiprinti dvišalius santykius.

Didelis dėmesys bus skiriamas vasario 7 dieną Taline vyksiančiam Baltijos šalių premjerų susitikimui, ypač bendriems sprendimams dėl geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo, elektros tinklų sinchronizacijos ir su Astravo atomine elektrine susijusių iššūkių.

Susitikime taip pat bus aptarti Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos, derybos dėl bendrijos biudžeto, kova su klimato kaita, svarstomo ES Mobilumo paketo įtaka regiono vežėjams.

Premjerai taip pat Kaune stebės Eurolygos krepšinio rungtynes tarp vietos „Žalgirio“ ir Berlyno „Alba“ klubo.

Į Kauną taip pat ketino atvykti Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis, tačiau jo apsilankymas pakibo ant plauko dėl penktadienį šalies parlamente vyksiančių svarbių balsavimų.

„Kol kas atsakymų galutinių dar neturime, nes yra pakankamai intensyvios darbotvarkės kolegų. Šią savaitę mano kolega, kiek teko bendrauti, yra ir Japonijoje, ir Davose, ir grįžta į Varšuvą, kur yra svarbūs nacionaliniai balsavimai“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Pastarąjį kartą Lenkijos ministras pirmininkas Lietuvoje viešėjo 2019 metų lapkričio pabaigoje, kai Vilniuje iškilmingai palaidoti 1863–1864 metų sukilimo vadai ir dalyviai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi