Lietuvoje

2020.01.23 17:10

VU išrinktasis rektorius: tai vienos svarbiausių pareigų Lietuvoje

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.01.23 17:10

„Apėmė ir džiaugsmas, ir tam tikras pakilimas, bet drauge pajutau ir didelę atsakomybę. Mano nuomone, tai vienos svarbiausių pareigų Lietuvoje. Su tokiais jausmais ateinu į šias pareigas“, – LRT.lt sakė Vilniaus universiteto išrinktasis rektorius profesorius Rimvydas Petrauskas. 

Trečiadienį VU Taryba rektorių išrinko iš šešių kandidatų. Šiuo metu VU Istorijos fakulteto dekanas R. Petrauskas rektoriaus pareigas eiti pradės balandžio 1-ąją.

Paskelbus rinkimų rezultatus jis sulaukė daugybės sveikinimų iš akademinės bendruomenės.

„Man tai labai svarbu. Mano vienas svarbiausių programos punktų yra sutelkti bendruomenę, tad palaikymas, kurio sulaukiau, man suteikė pasitikėjimo, kad gali pavykti“, – ketvirtadienį sakė R. Petrauskas.

Kandidato į VU rektorius programoje jis nurodė du pagrindinius principus. Pirmasis – universitetas kaip bendruomenė.

„Jis toks atsirado Viduramžiais ir buvo vienas iš Europos sėkmingos plėros variklių, tokia idėja, mano įsitikinimu, išlieka aktuali ir dabar. Universitetas yra didelė bendruomenė. Rektoriaus uždavinys yra ją telkti bendriems tikslams – studijoms, mokslui, šviečiant visuomenę“, – kiek anksčiau LRT.lt yra aiškinęs R. Petrauskas.

Antras, anot jo, ne mažiau svarbus dalykas – Vilniaus universiteto, kaip lyderiaujančios aukštosios mokyklos, atsakomybė visuomenei ir valstybei.

„Čia turi gimti idėjos valstybės raidos programai“, – paaiškino Istorijos fakulteto dekanas.

Be to, jis pabrėžė, kad jo, kaip rektoriaus, pareiga būsianti pasirūpinti, kad iš Lietuvos neišvyktų jauni talentai.

„Mes dažnai kalbame, kad turime pritraukti užsienio studentų. Išties, tai labai svarbus tikslas. Bet, mano galva, mūsų pagrindinis tikslas ir atsakomybė valstybei yra išlaikyti geriausius abiturientus, kad ir šioje stadijoje nenutekėtų protai, siekti to, kad geriausi šalies studentai norėtų pas mus studijuoti“, – paaiškino R. Petrauskas.

Jis viliasi, kad rimtos pareigos nesutrukdys puoselėti per daug metų nusistovėjusių šeimos tradicijų.

„Labai noriu sau įsipareigoti, žinodamas, kad bus daug darbo ir nervų, palaikyti šeimos gyvenimą tokį, koks yra ir dabar, tęsti seniai puoselėjamas tradicijas. Kad ir išvažiuoti su šeima, su vaikais – 14 metų Kristijonu ir 13 metų Dorotėja – bent kartą per metus slidinėti.

Labai tikiuosi, kad spėsime tai padaryti ir šiemet. Labai svarbu stengtis suderinti darbo ir šeimos pareigas“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Interviu su R. Petrausku – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ šįvakar, ketvirtadienį, 21 val.

Išrinktąjį rektorių taip pat vasario 16-ąją 18 val. bus galima išvysti laidoje „Kultūringai su Nomeda“ per LRT PLIUS. Tos dienos pašnekovai studijoje aptars šiuolaikinio lietuvio istorines šaknis.

Populiariausi

Karantinas
8

Lietuvoje

2021.03.06 09:32

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami įmonėse, darželiuose ir vienuolyne

per praėjusią parą – 450 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė; atnaujinta 11.10
8