Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.23 15:41

Ministras Jankevičius: reikia stiprinti ES piliečių teisių apsaugą

ELTA 2020.01.23 15:41

Zagrebe vykstančiame neformaliame teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pasiūlė patobulinti ar parengti naujus teisės aktus, kad ES piliečiai būtų apsaugoti nuo galimo trečiųjų valstybių politinio persekiojimo.

„Kaip parodė Rusijos Federacijos veiksmai prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus ir dėl kurių praėjusių metų lapkritį buvo priimta Europos Parlamento rezoliucija, labai svarbu sustiprinti konkrečius teisinius instrumentus, kad apsaugotume savo piliečius nuo trečiosios šalies piktnaudžiavimo tarptautine teise“, – sakė E. Jankevičius.

Anot ministro, politiškai motyvuotas baudžiamasis persekiojimas, kurį inicijuoja trečioji valstybė, gali baigtis mėginimais į tai įtraukti Interpolą, pasinaudoti dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo susitarimais. Tokių veiksmų tikslas – apriboti Lietuvos prokurorų ir teisėjų teises, juos apklausti ar suimti.

„Nepamirškime, kad Lietuvos teisėjai yra visos Europos Sąjungos teisėjai. Tačiau tokioje situacijoje gali atsidurti ir bet kuris ES valstybių pilietis“, – teigė ministras.

Ministro E. Jankevičiaus nuomone, turėtume sau aiškiai atsakyti, ar ES taikomas teisinės valstybės principas užtikrina asmens teisių apsaugą, kai ES piliečio perdavimo į trečiąją šalį klausimas sprendžiamas ne pagal ES teisės aktus. Taip pat ar ES valstybė gali būti garantuota, kad kita ES narė neperduos jos piliečių į trečiąją šalį, kurioje vykdomi politizuoti ar visiškai nepagrįsti teisiniai procesai, o sulaikytų asmenų sąlygos neatitinka minimalių reikalavimų.

Diskusijoje apie baudžiamąją teisę E. Jankevičius akcentavo Europos prokuratūros sklandų veikimą ir nusikaltimų aukų teisių užtikrinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi