Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.23 15:01

Grybauskaitė: EIGE tapo lyčių lygybės centru

Dešimtmečio jubiliejui skirtoje konferencijoje prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos lyčių lygybės institutą (EIGE).

Kaip primena Prezidentės biuras, prieš dešimt metų, institutui pradedant veiklą Vilniuje, D. Grybauskaitė perkirpo simbolinę atidarymo juostelę. Lietuva ir tada, ir dabar didžiuojasi, kad EIGE buvo pirmoji europinė institucija, įsteigta Baltijos šalyse. Tai tapo geriausiu įrodymu, kad lyčių lygybės klausimas iškilo į europinę politinę darbotvarkę, o Europos Parlamentas ir Europos Taryba gerai įvertino Lietuvos pastangas šioje srityje.

Sveikindama EIGE, prezidentė prisiminė, kad institutui dar tik pradedant darbą linkėjo, jog jis taptų intelektualinių gebėjimų ir žinių lyčių lygybės centru Europoje. O dabartinė sukaktis - gera proga pasidžiaugti sėkmingu instituto darbu ir pažvelgti į ateities iššūkius, reikalaujančius sutelkti kuo daugiau dėmesio lyčių lygybės temai.

Prezidentė per dvi vadovavimo valstybei kadencijas nuolat bendradarbiavo su institutu. Pasak Prezidentės, jos inicijuotas 2016 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu aukšto lygio susitikimas apie smurto kainą, savo sėkme dalijosi ir su EIGE.

Per dešimt metų institutas sukūrė reikšmingų veiklos įrankių - Lyčių lygybės indeksą, priemones smurto prieš moteris rizikai įvertinti, unikalią statistikos duomenų bazę, išteklių ir dokumentacijos centrą, suteikiantį prieigą prie elektroninės bibliotekos, kurioje sukaupta pusė milijono dokumentų. EIGE stebėdamas, kaip Europos Sąjunga laikosi tarptautinių lyčių lygybės srities įsipareigojimų, įgyvendinant Pekino veiksmų platformą, rengia metines apžvalgas.

D. Grybauskaitė padėkojo už didelį dešimtmečio darbą EIGE direktorei Virginijai Langbakk ir palinkėjo sėkmės, dar didesnės įtakos, laisvės ir girdimumo visai instituto komandai ir jo naujajai vadovei Carlen Scheele, anksčiau vadovavusiai lyčių lygybės darbui Danijos vyriausybėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi