Lietuvoje

2020.01.23 13:30

FNTT atliko kratas sukčiavimo ES parama tyrime, sulaikė 4 asmenis

BNS2020.01.23 13:30

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ketvirtadienį pranešė atlikusi kratas sukčiavimo Europos Sąjungos (ES) parama tyrime ir sulaikė keturis asmenis.

Tai – trys Lietuvos ir vienas užsienio valstybės pilietis. Trečiadienį atliktos kratos jų namuose ir biure.

Kratų metu vieno iš įtariamųjų namuose, ieškant duomenų apie galimai neteisėtą veiklą, taip pat buvo rasta ir perduota policijai 170 pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių dalis buvo nepaženklinta banderolėmis, bei 20 litrų baltarusiškos degtinės.

Teisėsauga šiuo metu tiria aplinkybes, susijusias su Vilniaus apskrityje registruotos uždarosios akcinės bendrovės atsakingų asmenų galimai neteisėta veikla, įgyvendinant daugiau nei 1,5 mln. eurų vertės ES lėšomis finansuojamą projektą.

„Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 1 prioritetą – „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“, – teigiama FNTT pranešime.

Jame taip pat rašoma, kad atsakingi bendrovės asmenys vykdydami projektą teikė klaidinančius duomenis apie projektui reikalingos įrangos įsigijimo kainą.

„Nuslėpdami tikrąsias įrangos įsigijimo kainas, įtariamieji galimai įgijo didelės vertės svetimą turtą – 158,7 tūkst. eurų ES paramos ir Lietuvos biudžeto lėšų bei pasikėsino apgaule gauti dar 250 tūkst. eurų ES paramos ir Lietuvos biudžeto lėšų“, – rašoma pranešime.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų, o veikiant organizuotoje grupėje – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.