Lietuvoje

2020.01.23 11:12

Skvernelis absurdu vadina kalbas apie kitas kandidatūras į ekonomikos ministro postą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.01.23 11:12

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį ketina prezidentui Gitanui Nausėdai pateikti Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Ministras pirmininkas absurdu vadino kalbas apie bet kokias kitas galimas kandidatūras.

Jau anksčiau paskelbta, kad premjeras kandidatu į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovus ketina siūlyti savo patarėją, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį Luką Savicką. Pateikti kandidatūrą prezidentui, kuris turi ją patvirtinti, S. Skvernelis ketina penktadienį.

Visgi, kaip anksčiau sakė G. Nausėda, L. Savickas nėra vienintelis kandidatas į šį postą. Tiesa, premjeras atmeta visas kalbas apie bet kokias kitas galimas kandidatūras ir teigia, kad tik jis gali teikti kandidatūrą. Tačiau S. Skvernelis nedrįso spėti, ar L. Savickui pavyks prisiekti neeilinėje Seimo sesijoje, kuri truks iki vasario 4-osios.

„Nematau nei vieno argumento, dėl kurio būtų galima atmesti šią kandidatūrą“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras absurdu vadina bet kokius svarstymus, kad gali būti teikiama kokia nors kandidatūra, juolab iš prezidento aplinkos. Jis pabrėžė, kad teikti ministrus yra ministro pirmininko teisė ir pareiga, todėl jam nesuprantama, apie kokias kitas kandidatūras gali būti kalbama.

„Negali būti daugiau kandidatų. Tai yra absurdas, jei kažkas galvoja, kad gali pasiūlyti kandidatą ar kitus kandidatus. Tai yra ministro pirmininko kompetencija, aš tai darau. Tai yra vienintelis kandidatas, jokių kitų kandidatų nėra.

Su prezidentu apie tai buvo kalbėta, buvo diskusijos ir apie tai, kokie sprendimai gali su ministerijomis būti. Apie tai jau prieš daugiau nei mėnesį buvo diskutuota. <...> Gal ko nors mes nežinome. Gal kas nors iš jo patarėjų pasiūlė kokiam žmogui būti ministru, bet dar tokios praktikos nebuvo istorijoje, kad prezidentūra rinktų asmenis į ministrų kabinetą“, – komentavo S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt