Lietuvoje

2020.01.23 09:36

Mažeika: aplinkosaugoje reikės ir policijos pagalbos

BNS2020.01.23 09:36

Lietuvoje aiškėjant vis naujiems taršos incidentams, aplinkos ministras teigia, kad į pagalbą bent laikinai sieks pasitelkti ir policiją.

„Prašysime pagalbos iš policininkų, kad jie taip pat įsijungtų, kad tas bendradarbiavimas būtų dar labiau betarpiškas (...) Manau, kad iki liepos 1 dienos ta pagalba mums yra būtina. Aptarėme tą su premjeru, jis palaiko mano poziciją, todėl artimiausiu metu formalizuosime tą bendradarbiavimą“, – Žinių radijui sakė Kęstutis Mažeika.

Pasak jo, šiuo metu bandoma spręsti ir aplinkos apsaugos darbuotojų atlyginimų dydžio problemą, dėl kurios sunku pritraukti specialistų. Ministro teigimu, aplinkosauga yra „mažiausiai uždirbantis valstybės tarnybos sektorius“.

„Aplinkosaugininkai, yra kur su daugiamečiu stažu, uždirba ir per 1 tūkst. eurų, bet jeigu kalbame apie tuos daugiau kaip 70 laisvų etatų, į kuriuos reikėtų priimti žmones, kad būtų sistema pilnai funkcionuojanti, tai truputį daugiau nei 500 eurų „į rankas“ galime pasiūlyti“, – sakė K. Mažeika.

Kita vertus jis teigė, kad neretai pasigirsta signalų, ypač regionuose, jog dalis darbuotojų gyvena ne pagal oficialias pajamas. Pasak jo, pareigūnai, piktnaudžiavę pareigomis, sistemoje nedirbs.

„Kai aplinkosaugininkas ar kažkuris policininkas gyvena penkiaaukščiame name ir tai nėra daugiabutis, o jo privatus gyvenamasis namas, tai sukelia papildomai klausimų. Ir mes užsibrėžėme dar vieną tikslą – nepriekaištingos reputacijos statusas (...) Sistema turi apsivalyti nuo nesąžiningų darbuotojų“, – sakė K. Mažeika.

Seimas ketvirtadienį renkasi į neeilinę sesiją, kurioje svarstys kelių su aplinkosauga susijusių įstatymų pakeitimus. Jame didinami mokesčiai už taršą, griežtinama įmonių kontrolė, užtikrinama galimybė tikrinti įmones be išankstinio įspėjimo ir kita.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5