Lietuvoje

2020.01.23 09:29

Dalis buvusių frakcijos „Lietuvos gerovei” narių prisijungė prie „socialdarbiečių“ frakcijos

atnaujinta 14.12
Jadvyga Bieliavska, ELTA, Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.01.23 09:29

Ketvirtadienį neeilinio Seimo posėdžio metu buvę frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis ir Onutė Valiukevičiūtė prisijungė prie valdančiosios Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos.

Apie tai informavo posėdžiui vadovavusi Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė. Pagausėjus Socialdemokratų darbo frakcijai, ją nuo šiol sudaro 13 parlamentarų.

Pasak O. Valiukevičiūtės, sugriuvus frakcijai „skolintis“ narių iš kitų frakcijų nenorėta. „Nenorėjome frakcijos narių „skolintis“ iš nieko“, – sakė ji.

Jau ketvirtadienio rytą neoficialiomis žiniomis buvo žinoma, kad buvę frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis ir Onutė Valiukevičiūtė ketina jungtis prie valdančiosios Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos.

Tokią žinią Eltai patvirtinę šaltiniai sako, kad į „socialdarbiečių“ frakciją svarsto pereiti ir kiti buvę frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai.

V. Kamblevičius Eltai sakė, kad jo galutinis apsisprendimas dėl perėjimo į „socialdarbiečių“ frakciją paaiškės ketvirtadienio popietę.

Parlamentarė Ona Valiukevičiūtė irgi patvirtino svarstanti tokią galimybę .

„Turiu kelis kvietimus, turėčiau rimtai pagalvoti , – Eltai sakė ji.

V. Kamblevičius prisipažino, kad buvusios frakcijos nepavyko atkurti. „Bartkevičius išdavė, Imbrasas nederinęs išdavė“, – sakė V. Kamblevičius.

Anot O. Valiukevičiūtės, skolintis narių iš kitų frakcijų neketinama.

Skyrė ir pareigas

Kaip žurnalistams komentavo „socialdarbiečių“ frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius, prisijungę prie jų politikai yra ideologiškai artimi, nes yra centro-kairės pakraipos. Kol kas, pasak jo, norą prisijunti prie frakcijos išreiškė tik trys buvę „Lietuvos gerovei“ frakcijos nariai. Visus tris ir priėmė.

„Pokalbiai buvo vedami anksčiau, bet parašai padėti šiandien. <...> Iš karto vienam iš jų davėme labai solidžias pareigas – frakcijos seniūno pavaduotojas. Kamblevičui“, – sakė R. Sinkevičius.

Jis sakė, kad naujieji nariai jau anksčiau balsavimuose, remdami Vyriausybę įrodė, kad jų pažiūros sutampa su kitų valdančiųjų.

Pasipildžius „socialdarbiečių“ frakcijai 3 nariais, joje bus 13 narių.

Sausio 13 d. iš pernai rudenį suburtos frakcijos „Lietuvos gerovei“ pasitraukus Kęstučiui Bartkevičiui, šios frakcijos Seime nebeliko. Buvę frakcijos nariai dirbo Mišrioje parlamentarų grupėje.

Frakciją sudaryti reikia mažiausiai 7 narių.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5