Lietuvoje

2015.09.11 15:55

Kandidatė į generalinio prokuroro postą: neturiu jokių baimių

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.11 15:55

Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo į generalinio prokuroro pareigas Seimui siūlo teisėjos Editos Dambrauskienės kandidatūrą. Kandidatė teigia, kad baimių dėl naujų pareigų neturi.

46 metų kandidatė teisės magistro laipsnį yra įgijusi Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir turi 17 metų įvairiapusės teisinio ir vadovaujančio darbo patirties.

E. Dambrauskienė sako nesibaiminanti savo pirmtako likimo, kad jos kandidatūrą atmes Seimas.

„Tikrai nesibaiminu, mano užduotis pristatyti Seimo nariams savo viziją, jie gaus medžiagos apie mane, apie tai, kur aš dirbau prieš tai ir charakterizuojančios medžiagos“, – penktadienį sakė E. Dambrauskienė.

„Seimo nariams (reikės) priimti sprendimą, ar tinkama kandidatūra, ar ne. Aš dirbu savo darbą, esu teisėja, teismo pirmininkė, tai neturiu jokios baimės, ar bus pritarta, ar ne. Aišku, kai dalyvauji, tai nori, kad pritartų, bet jokių baimių tikrai neturiu“, – sakė teisėja.

Nuo 2011 metų Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės pareigas einanti E. Dambrauskienė sakė Generalinės prokuratūros veiklos viziją prisistatysianti pirmiausia Seime, o iki prisistatymo parlamente nuo platesnių komentarų susilaikė.

„Savo viziją aš pateikiau, greičiausiai prezidentė nebūtų pasirinkusi mano kandidatūros, jei aš tos vizijos nebūčiau išdėsčiusi. Tai tą viziją aš tikrai pateiksiu Seimo nariams. Bus prisistatymas Seimo posėdyje, aš visą pranešimą išdėstysiu ir viską akcentuosiu“, – teigė prieš tai 2008-2011 metais Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja dirbusi E. Dambrauskienė.

„Pačiai save turbūt sunku vertinti, bet esminės mano savybės, kurios tų pareigų atlikimui svarbios – darbštumas, principingumas, atsakingumas. Tų savybių turbūt yra nemažai, tuo labiau kad neseniai buvo atliekamas ir mano sveikatos patikrinimas, yra ir psichologo išvada pateikta dėl mano asmeninių savybių, tad, manau, kad niekam dėl to abejonių nekils ir su tais dokumentais turbūt bus visi supažindinti“, – kalbėjo kandidatė.

E. Dambrauskienė sakė gyvenanti Vilniuje ir kasdien iš sostinės važinėjanti į darbą Kaišiadoryse. Ji yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate.

Buvęs generalinis prokuroras Darius Valys iš pareigų pasitraukė birželio viduryje, pasibaigus penkerių metų kadencijai. Jį laikinasis vadovas Darius Raulušaitis paskyrė į Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareigas. D. Valys po paskyrimo išėjo 8 mėnesių atostogų.

E. Dambrauskienė yra jau antroji teikiama kandidatė baigus darbą D.Valiui – Seimas birželį atmetė prezidentės pasiūlyto Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrą.

Jei pritartų Seimas, E.Dambrauskienė taptų pirmąją moterimi, vadovaujančia Generalinei prokuratūrai.

Prezidentės generaliniam prokurorui keliami svarbiausi tikslai yra užtikrinti efektyvų prokuratūros darbą ir ikiteisminio tyrimo kokybę, trumpinti bylų tyrimo trukmę, didinti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, garantuoti prokuratūros sistemos atsinaujinimą, prokurorų profesinį tobulėjimą ir gebėti telkti kolektyvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt