Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.22 20:17

Apie netinkamus gydytojos veiksmus Panevėžyje prabilo ne tik slaugytojos, bet ir nuteistosios – kaltina aplaidumu

Panevėžio pataisos namų slaugytojoms paviešinus apie patiriamą psichologinį smurtą iš kalėjimo gydytojos, ją kaltinti ėmė ir nuteistosios – esą jos netinkamai gydomos, neprižiūrimi ir kalinių vaikai. Kalėjimų departamentas pradėjo patikrinimą.

Pataisos namuose kalinti moteris žurnalistams rodė, kaip po nago operacijos praėjus dviem savaitėms atrodo jos koja. Moteris pasakoja, kad įkalinimo įstaigos gydytoja paskyrė ne tuos medikamentus, todėl kilo komplikacijos.

„Sakau gydytojai, darykite ką nors, aš nebegaliu, aš ne robotas, aš turiu širdį, man skauda. Pas mane kiekvieną naktį greitosios atvažiuoja nuskausminančius suleisti“, – pasakojo nuteistoji Ingrida.

Kita nuteistoji teigia, kad medikė tinkamai nepažiūrėjo jos kartu augančio vaiko, todėl jį teko skubiai vežti į intensyviosios terapijos skyrių.

„Jam buvo ir plaučių uždegimas beprasidedantis, ir ausų uždegimas, ir astma paūmėjusi, ir bronchtas, ir viskas čia per parą. Ji net nepamatė tokių dalykų“, – teigė nuteistoji.

Nuteistoji parašė skundą Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovybei. Nors praėjo jau mėnuo, atvejis dar neišnagrinėtas.

Žinios. Sostinės savivaldybei greičiau sugrąžinti į kelius žaliąsias rodykles trukdo biurokratinės kliūtys

„Aiškinamasis tikrai užtrunka, nes vėl gi reikia labai daug visokių faktorių išanalizuoti, prašyti ligoninės dokumentacijos, kad atsiųstų ir mes galėtume vertinti, kokia iš tikrųjų situacija to vaiko buvo“, – tikino Laisvės atėmimo vietų ligoninės (LAVL) direktoriaus pavaduotojas medicinai Marius Dudonis.

Laisvės atėmimo vietų ligoninės ir kalėjimų departamento atstovai, po darbuotojų ir kalinčiųjų skundų žiniasklaidai, pradėjo patikrinimą. Slaugytojos skundžiasi patiriančios gydytojos psichologinį smurtą. Medikės dėl streso turi nedarbingumą ir teigia negrįšiančios į darbą, kol dirbs ši gydytoja.

„Toks bendravimas nenormalus. Tokio bendravimo mes netoleruojame ir dėl to atliekamas patikrinimas ir bandome pašalinti tuos trūkumus. Tai, kad gydytoja nenušalinta, tai nereiškia, kad ji yra nekalta. Aš tikrai nenoriu įvardinti, kas yra kaltas“, – tikino LAVL direktorius Ramūnas Šilobritas.

Nedirbančias Panevėžio pataisos namų slaugytojas pavaduotoja iš kitų miestų važinėjančios medikės. Nuteistųjų ir slaugytojų kaltinama gydytoja su žiniasklaida bendrauti atsisako.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi