Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.11 15:56

Seimas balsuos dėl pabėgėlių

Vyriausybei patvirtinus pabėgėlių skaičių, kurį sugebėtų priimti Lietuva, mandatą šiuo klausimu šiandien turėtų suteikti Seimo Europos reikalų komitetas.

Vyriausybei pritarus Europos Komisijos siūlymams pasidalyti į žemyną plūstančius pabėgėlius, Lietuva priimtų daugiau nei tūkstantį migrantų iš Sirijos, Irako ir Eritrėjos.

Penktadienį šį klausimą dar aptars Seimo Europos ir užsienio reikalų komitetai, tačiau visam parlamentui dėl pabėgėlių priėmimo balsuoti nebus siūloma.

Rengiantis priimti pabėgėlių, ketinama tobulinti jų integracijos programą ir greičiau nagrinėti jų prašymus.

Skaičiuojama, kad per mėnesį vieno pabėgėlio išlaikymas kainuoja apie 600 eurų. Europos Komisija už kiekvieną priimtą pabėgėlį ketina skirti 6000 eurų. Jei šalis sugebės juos integruoti per dešimt mėnesių, Lietuvos biudžetui tai gali ir nekainuoti.

Kad integracija paspartėtų, ketinama steigti priėmimo centrus savivaldybėse. Taip pat svarstoma apie naują padalinį, kuris rūpintųsi migracijos politikos koordinavimu vietoj naikinamo Migracijos departamento.

Vidaus reikalų ministerija tikina, kad jau žinomas mechanizmas, kaip bus atrenkami pabėgėliai. Juos duomenų bazėse tikrins ir Saugumo departamentas. Be to, bus priimti tik tie, kurių tapatybę pavyks nustatyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi