Lietuvoje

2020.01.22 15:41

Gydytojai apie Ukmergėje mįslingai mirusį septynmetį: mirtis galėjo prasidėti jau namuose

LRT.lt 2020.01.22 15:41

Sekmadienio rytą policija pranešė apie mažamečio (g. 2012 m.) mirtį Ukmergėje – jis ligoninėje mirė po to, kai buvo pristatytas iš namų tą pačią dieną. Gydytojų teigimu, pradėjus apžiūrą bene iškart tapo aišku, kad berniukui nebegalima padėti, praneša „Ukmergės žinios“.

Kaip „Ukmergės žinias“ informavo Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, vaiko mirties priežastis liko neaiški, laukiama, kol ją pateiks Vilniaus teismo medicinos ekspertai.

Portalo publikacijoje teigiama, kad berniuką atvežus į ligoninę, gydytojai septynmečiui berniukui niekuo negalėjo padėti.

Kaip „Ukmergės žinioms“ paaiškino Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas R. Civilka, vaikas buvo atvežtas gilaus šoko būsenos, su ūmiu kvėpavimo nepakankamumu, plačiais vyzdžiais, neišmatuojamu kraujospūdžiu, reta širdies veikla.

„Ukmergės žinios“ informuoja, kad, pasak gydytojo, „buvo akivaizdu, jog mirtis buvo prasidėjusi namuose“.

„Vaikas išvežtas autopsijai, kurios metu bus atsakyti visi klausimai, kas nulėmė tokią sunkią vaiko būklę“, – portalui sakė gydytojas.

Dėl vaiko mirties policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaip „Ukmergės žinioms“ teigė septynmečio mama, sūnus penktadienį, kaip ir įprastai, išėjo į mokyklą, buvo guvus ir linksmas. Mamos žodžiais tariant, buvo sveikas ir labai judrus berniukas.

Portalo žurnalistai atskleidžia, kad penktadienį grįžęs iš mokyklos berniukas pasiskundė mamai, kad nelabai gerai jaučiasi, buvo šiek tiek pablyškęs, bet temperatūros neturėjo.

Kaip „Ukmergės žinioms“ pasakojo berniuko mama, naktį mažametis miegojo neramiai: tris kartus buvo atsikėlęs ir vėmė. Ji jau norėjo kviesti greitąją pagalbą, bet vaikas ją nuramino.

Portalo žiniomis, ryte jis pavalgė sriubos, tačiau pavalgęs pasakė, kad eis dar pagulėti.

„Tada man pasidarė neramu. Įprastai jis taip nesielgia – atsikėlė ir vėl eis gulti. Nieko nelaukiau – atklojau antklodę – norėjau pamatuoti temperatūrą ir pamačiau: piršteliai – mėlyni“, – portalui pasakojo mama.

Teigiama, kad tuomet ji iškvietė medikus, o temperatūros vaikas ir tada neturėjo.

LRT.lt primena, kad sausio 18 d. apie 14 val. 35 min. į Ukmergės ligoninę iš Ukmergės r., Kurmėlių k., vaikas pristatytas dėl vangumo ir nuolatinio vėmimo, skelbiama policijos įvykių suvestinėje. Nepilnametis mirė tą pačią dieną 16 val.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI