Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.22 14:45

Prezidento atstovas: Lietuvai Izraelyje bus atstovaujama labai aukštu lygiu

ELTA 2020.01.22 14:45

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis patikino, kad Lietuvai Izraelyje, Jeruzalėje, vyksiančiame Holokausto renginyje bus atstovaujama labai aukštu lygiu. Prezidento G. Nausėdos prašymu Lietuvai atstovaus Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Prezidentas G. Nausėda šiuo metu vieši Davose, kur vyksta Ekonomikos forumas. Visą savaitę vyksta šis renginys. Kiek anksčiau buvo planuota, kad prezidentas Davose viešės dvi dienas, tai yra antradienį ir trečiadienį, tačiau, kaip žinoma, Davose šiuo metu yra viso pasaulio lyderiai: tiek šalių vadovai, tiek tarptautinių organizacijų lyderiai. Todėl, esant tokiai galimybei, prezidentas ir ketvirtadienį viešės Davose, kur ir susitiks su tarptautinių organizacijų vadovais, pasaulio lyderiais“, – sakė A. Bubnelis.

Pasak prezidento atstovo žiniasklaidai, šalies vadovas paprašė Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovauti Lietuvai Jeruzalėje vyksiančiame renginyje.

„Todėl prezidento prašymu į Jeruzalę vyks Seimo pirmininkas, yra jau numatytas, suplanuotas jo vizitas, o prezidentas jau pirmadienį, kitos savaitės pradžioje, šias metines vyks paminėti į Aušvico stovyklą – ten, kur, prezidento vertinimu, labai svarbu būti“, – teigė prezidento atstovas žiniasklaidai.

A. Bubnelis patikino, kad Lietuvai Jeruzalėje bus atstovaujama aukštu lygmeniu.

„Lietuvai bus atstovaujama labai aukštu lygiu, kaip ir minėjau, į Jeruzalę vyks Seimo pirmininkas su delegacija, todėl Lietuvai bus atstovaujama aukšto lygio delegacija“, – patvirtino prezidento atstovas, patvirtindamas, kad forumo atidarymo dieną dalyviai bus supažindinti su knyga, kurioje valstybių vadovų lyderiai yra pateikę savo įrašus. Pasak A. Bubnelio, knygoje bus ir prezidento G. Nausėdos įrašas.

Jeruzalėje vykstantis penktasis pasaulinis Holokausto forumas rengiamas Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir 75-ųjų Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinėms paminėti. Renginyje taip pat dalyvaus Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio valstybe grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Sausio 27 dieną, pirmadienį, Seimo pirmininkas su delegacija vyks į Aušvicą (Lenkija), kur dalyvaus 75-ųjų Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinių minėjimo renginyje. Ceremonijoje Holokausto tragediją Aušvice išgyvenę liudininkai dalysis pasakojimais ir prisiminimais.

Seimo pirmininko vadovaujamoje delegacijoje yra Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio valstybe grupės pirmininkas E. Zingeris, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi