Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.22 14:34

Uždaroje diskusijoje Davose Nausėda Europos lyderiams priminė apie Rusijos grėsmę ir netoleruotinus veiksmus

LRT.lt 2020.01.22 14:34

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos prezidentas dalyvavo uždaroje apskritojo stalo diskusijoje „Neformalus Pasaulio ekonomikos forumo lyderių susitikimas: kylanti Europa“, joje aptartas Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimas, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Diskusijoje, skirtoje aptarti Europos Sąjungos šalių strateginiam bendradarbiavimui ir jo stiprinimui, bendrosios rinkos plėtrai ir konkurencingumo didinimui pasaulyje, pranešimus skaitė Europos Sąjungos lyderiai – Europos Parlamento pirmininkas Davidas Maria Sassoli ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles Michelis. Mintimis keitėsi Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, „Young Global Leaders“ atstovai, Europos šalių vadovai.

Diskusijoje Lietuvos Respublikos prezidentas Europos lyderius paragino nesislėpti už skambių frazių kaip „Europos strateginis suverenitetas“, o suteikti šiems žodžiams pagrindo – įžvelgti tikruosius iššūkius, su kuriais susiduria Europos Sąjunga, ir ryžtingai juos įveikti.

Lietuvos vadovas priminė Rusijos grėsmę, pasireiškiančią kibernetinėmis, informacinėmis atakomis, manipuliavimu istoriniais faktais. Akcentuota netoleruotina Rusijos agresija Ukrainoje ir Sakartvele, kur konfliktus siekiama įšaldyti, o ne išspręsti.

„Europos Sąjunga drąsiai ir ryžtingai pasisakė dėl klimato kaitos, tokio paties ryžtingumo tikimės ir atsakant į Rusijos grėsmę“, – teigė šalies vadovas.

Pasak prezidento, Europos Sąjungos valstybės negali būti atlaidžios tiems, kas nepaiso tarptautinės teisės viršenybės, taikos išsaugojimo, šalių suvereniteto principų.

Prezidentas paminėjo ir tebesitęsiančius konfliktus Artimuosiuose Rytuose. Jis teigė, kad, esant tokiai sudėtingai ir dinamiškai situacijai pasaulyje, reikalingas aktyvus Europos Sąjungos kaip tiltus tiesiančios, jungiančios ir įgalinančios moderatorės vaidmuo. Šalies vadovo teigimu, Europa turi puoselėti santykius su JAV ir stiprinti transatlantinius ryšius.

„Mes puoselėjame tas pačias vertybes ir identifikuojame tas pačias grėsmes ir iššūkius, bendradarbiavimo stiprinimas būtų naudingas abiem pusėms“, – sakė Lietuvos vadovas.

Pasak prezidento, Europos Sąjungai ypač bus svarbūs artimi ryšiai su Jungtine Karalyste, tad bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse turėtų tapti prioritetinis.

„Europos Sąjungos stiprybė yra vienybė ir kompromisas tarp šalių interesų. Visi sutariame, kad būsime tiek stiprūs, kiek sugebėsime asmeninius interesus paaukoti dėl didesnio tikslo – taikos, saugumo, gamtos išsaugojimo, kovos su klimato kaita, ES vienybės ir tvarumo“, – pabrėžė prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi