Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.22 13:46

Po Pranckiečio liudijimo Landsbergis patikino, kad vėl diskutuotų, ar politikas vertas vadovauti Seimui

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.01.22 13:46

Po Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio apklausos parlamentinį tyrimą dėl Irinos Rozovos ryšių atliekančio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK) konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis neslėpė, kad, jei klausimas dėl V. Pranckiečio likimo parlamento vadovo poste grįžtų, diskusija, ar politikas vertas užimamų pareigų, vėl prasidėtų.

Trečiadienį NSGK komiteto posėdyje V. Pranckietis, klausiamas, kodėl neinicijavo parlamentinio tyrimo, gavęs Valstybės saugumo departamento surinktą informaciją apie abejotinus I. Rozovos ryšius, pažymėjo manęs, kad tokį tyrimą galėjo inicijuoti NSGK.

G. Landsbergis, kuris yra NSGK narys, posėdžio neslėpė kritiškai vertinantis V. Pranckiečio liudijimą.

„Aš turiu savo nuomonę, aš ją išsakiau ir komitete aptakiai. Pirmininkas yra arba itin naivus – skaitydamas dokumentus, kur parašyti bendradarbiavimo atvejai ir galimai sulaužyta priesaika, jis manė, kad šitas dalykas nevertas viešo debato, priešingai negu M. Basčio atveju – arba tokiu būdu jis saugojo koaliciją, mėgindamas pridengti būsimus koalicijos partnerius, jis nusprendė informacijos neviešinti“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis teigė pats klausimo dėl V. Pranckiečio likimo Seimo pirmininko poste neketina inicijuoti pats, bet neslėpė, kad, jei toks klausimas grįžtų į dabotvarkę, diskusija vėl prasidėtų iš naujo.

„Manau, kad jei grįžtų klausimas dėl pono Pranckiečio likimo poste, debatas dėl balsavimo prasidėtų iš naujo“, – tvirtino G. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi