Lietuvoje

2020.01.22 13:37

Nausėda laukia principingo Skvernelio sprendimo dėl Narkevičiaus, bet premjeras niekur neskuba

atnaujinta 15.05
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.01.22 13:37

„Klausimų prezidentui dėl šio ministro ir anksčiau nekilo, šis VTEK sprendimas tik dar kartą įrodo, kad ministras yra netinkamas šioms pareigoms ir turėtų trauktis“, – po Jaroslavui Narkevičiui nepalankaus Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo sakė Gitano Nausėdos atstovas Antanas Bubnelis.

Anot A. Bubnelio, ministrams taikomi aukščiausi etikos, moralės ir skaidrumo reikalavimai. Prezidento patarėjas kalbėjo, kad premjeras prisiėmė atsakomybę už susisiekimo ministrą J. Narkevičių, todėl visi svertai ir yra Sauliaus Skvernelio rankose.

„Prezidentas laukia principingų premjero sprendimų“, – teigė A. Bubnelis.

Šalies vadovo atstovas kalbėjo, kad šie metai susisiekimo srityje yra labai svarbūs, bet gausu nesprendžiamų klausimų, tarp kurių ir Klaipėdos uostas, dirbantis be vadovo, Lietuvos pašto valdybos klausimas.

„Šie metai labai svarbūs europiniu lygmeniu, deramasi dėl būsimos finansinės perspektyvos, Susisiekimo ministerija čia taip pat turi labai svarbų vaidmenį, tad šioje srityje reikia lyderio, variklio, kuris vestų į priekį visą susisiekimo sritį.

Tačiau vietoje to, kad turėtume variklį, turime inkarą, kuris neleidžia mums judėti į priekį taip greitai, kaip turėtų judėti susisiekimo, transporto sritis“, – komentavo prezidento atstovas.

A. Bubnelis taip pat kalbėjo, kad prezidentas jau ne kartą aiškiai pakartojo savo poziciją, kad atsakomybę dėl susisiekimo ministro prisiima premjeras. Kaip teigė šalies vadovo atstovas, proveržio ir lyderystės susisiekimo srityje trūksta.

„Šis VTEK sprendimas yra svarbus, tačiau ne jis yra svarbiausias šioje situacijoje. Ministras turi būti lyderis, kuris, visų pirma, turi visuomenės pasitikėjimą ir kuris atitinka aukščiausius etikos, moralės ir kitus aukščiausio lygio politikams ir valstybės vadovams keliamus reikalavimus“, – teigė A. Bubnelis.

Nausėdos patarėjas apie Narkevičių: vietoje lyderio turime inkarą

Portalas LRT.lt primena, kad antradienį VTEK nutarė, kad J. Narkevičius pažeidė įstatymą, kai priėmė interesų konfliktą keliančią dovaną pernai spalį Baltarusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusių komandiruočių metu.

„Kotletas tapo dovana“

Tačiau premjeras Saulius Skvernelis, panašu, ir VTEK sprendimo nėra linkęs vertinti griežtai. Komentuodamas žiniasklaidai jis sakė, kad su sprendimu dar nėra susipažinęs, tačiau teigė, kad iš to, ką matė viešojoje erdvėje, galima spręsti, jog teks keisti teisinį reglamentavimą.

„Turėsime naują teisinį reglamentavimą, sudarysime darbo grupę, nes kotletas tapo dovana, kavos puodelis irgi dovana. Reikia išsiaiškinti, priimti sprendimus, reglamentuoti dėl reprezentacinių lėšų, susijusių su atstovavimu, darbiniais pietumis, vakarienėmis. <...> Iki šiol tokios praktikos nebuvo, kad maistas, pietūs, kava būtų vertinami, kaip dovana“, – teigė S. Skvernelis.

Skvernelis VTEK sprendimo nėra linkęs vertinti griežtai: sudarysime darbo grupę, nes kotletas ir kavos puodelis tapo dovana

Premjeras kalbėjo, kad pastaruosius 30 metų situacija buvo kitokia, o jei kava ar pietūs yra laikomi dovana, tuomet, jo teigimu, problemų turi visi, įskaitant ir prezidentą. S. Skvernelio manymu, situacija, kai už J. Narkevičiaus pietus buvo sumokėta Kelių direkcijos lėšomis, yra analogiška tam, kai už prezidento pietus sumoka Užsienio reikalų ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt