Lietuvoje

2020.01.22 13:39

Vilnių užklupo perkūnija – mieste siautėjo kruša su žaibais, pagaliau pabiro ir snaigės

atnaujinta 14.26

Trečiadienio popietę sostinėje trumpam nuvilnijo efektingų orų banga.

Miestą popiet užklupo perkūnija – netikėtai pasirodė kruša, žaibai, o jau po kelių minučių pabiro snaigės.

„Trečiadienio popietę aukštesniuose oro sluoksniuose plūstelėjus šaltam orui dėl padidėjusio atmosferos nepastovumo formavosi kamuoliniai kritulių debesys, Visagine, Vilniuje tarp 13:15–13:30 val. sugriaudėjo perkūnijos“, – informuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Sinoptikai teigia, kad tai – dviejų skirtingų oro masių susidūrimo rezultatas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas teigia, kad žaibai žiemą nėra dažnas reiškinys, bet nutinka kasmet.

„Reiškinys nedažnas, negalima lyginti su šiltuoju metų laiku. Kiekvienais metais šaltuoju sezonu būna bent viena diena su perkūnija, pavieniais žaibais“, – BNS trečiadienį sakė sinoptikas.

Staigiai aptemęs dangus ir pasipylusi kruša, anot T. Kantauto, susiję su besikeičiančiomis oro masėmis – šiltąją keičia šaltoji.

„Šiuo metu pas mus vyksta šiltos oro masės išstūmimas, veržiasi labai šalta oro masė, todėl dideli oro masių skirtumai sukuria puikias sąlygas formuotis galingiems debesims, todėl tokie ir krituliai liūtinio tipo. Pirmiausia krito sniego kruopos, vėliau perėjo į sniegą“, – orus komentavo T. Kantautas.

Šaltesni orai, pasak sinoptikų, laikysis tik artimiausiomis paromis – naktį temperatūra nukris iki vieno, dviejų laipsnių šalčio. Vėliau vėl grįš iki šiol buvę šiltesni orai.

Sinoptikas T. Kantautas nesiima prognozuoti, ar šią žiemą dar galima būtų tikėtis perkūnijos ir žaibų.

„Visko gali būti. Čia visiškas atsitiktinumas, kaip situacija toliau vystysis“, – komentavo jis.

Sinoptikai sako, kad ateinančias dvi paras šalyje netrūks nieko – jau trečiadienio rytą sulaukėme gana stipraus lietaus, ketvirtadienio naktį kai kur gali pasnigti, o rytoj dieną jau turėtų nudžiuginti ir saulėti orai.

Kaip LRT RADIJUI sakė LHMT sinoptikė Edita Gečaitė, trečiadienį laikysis panašios temperatūros, nes į mūsų šalį atkeliauja šiek tiek vėsesnis oras, temperatūra labai nesikeis ir bus tarp 3–6 laipsnių šilumos, o šalyje ir toliau laikysis kritulių debesys.

„Rytiniuose rajonuose į lietų jau gali įsimaišyti ir šlapdriba. O iš aktyvesnių debesų gali ir pagriaudėti“, – sakė sinoptikė.

Nebus ramu, nes pradės stiprėti ir šiaurės vakarinis vėjas, o vietomis jo gūsiai sieks 15–19 metrų per sekundę.

Ketvirtadienio naktį rytiniuose rajonuose kai kur truputį pasnigs, kitur bus kur kas sausiau.

Tiesa, beveik visoje šalyje susidarys plikledis, todėl kelyje reikėtų būti atidiems.

Dieną virš Lietuvos stiprės aukštesnio slėgio laukas, debesys ims sklaidytis.

Įdienojus oras sušils iki 1–6 laipsnių šilumos.