Lietuvoje

2020.01.22 13:27

Karbauskis apie Narkevičiaus situaciją: o kieno sąskaita valgo Seimo pirmininkas, prezidentas?

„Kieno sąskaita komandiruotėse valgo Seimo pirmininkas? O prezidentas? Seimo nariai? Kiti ministrai? Vyriausioji tarnybinės etikos komisija turėjo pasakyti, kad tai yra praktika, ir ją reikia keisti“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis.

Tęsė kitų ministrų praktiką?

„Valstiečių“ lyderis ir toliau aklai gina susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Pasak jo, pietūs pavaldžių įstaigų ar įmonių sąskaita buvo įprasta praktika ministerijoje. Politikas taip pat stebisi STT pažyma, kurioje išskiriami tik lenkų tautybės žmonės.

„Ta praktika buvo įvesta arba anksčiau, arba Roko Masiulio laikotarpiu. Spaudoje buvo skelbta, kad Masiulio pietų sąskaitas apmokėdavo įmonės. Praktiškai aišku viena, kad laikyti, jog šitas ministras Narkevičius pažeidė šito klausimo įstatymus, tai tokiu atveju reikia pripažinti, kad tai buvo praktika, kurią vykdė ankstesni ministrai, tačiau jie nebuvo už tai nei baudžiami, nei apskritai klausimai tokie keliami“, – LRT RADIJUI sako tautos nemėgstamiausiu politiku laikomas R. Karbauskis.

R. Masiulis komandiruotėse pietaudavo ne už savo pinigus, ir dėl to jokio triukšmo nebuvo.

Politikas sako įsitikinęs, kad reikia pakeisti tokią praktiką, „reikia išaiškinti kas galima ir kas negalima“. „Aišku tik viena – šitas ministras yra niekuo kaltesnis už visus kitus buvusius ministrus. Tai buvo praktika. Gal tai ir bloga praktika, tačiau buvo tokia praktika, – tą patį argumentą vis kartoja „valstiečių“ lyderis. – Ankstesni ministrai turėtų lygiai taip pat atsakyti, kaip ir Narkevičius“.

Taikyti dvigubi standartai

R. Karbauskis kaltina ministerijos tarnybas, kurios, pasak jo, taiko dvigubus standartus. Anot jo, R. Masiulis komandiruotėse pietaudavo ne už savo pinigus, ir dėl to jokio triukšmo nebuvo. Tuo tarpu po J. Narkevičiaus pietų Abu Dabyje ir Minske, pasak „valstiečio“, staiga kilo skandalas.

„Akivaizdu, kad jeigu galima ką nors kaltinti, tai reiktų kaltinti ministerijos tarnybas, kurios neinformavo ministro, kad tai gali būti pažeidimas. Tuo tarpu tą darė daugybę kartų prie Roko Masiulio. Ministro Narkevičiaus niekaip negalime laikyti kaltu, nes tai buvo normali praktika, taikyta šimtus kartų prieš tai“, – sako R. Karbauskis.

„Kieno sąskaita komandiruotėse valgo Seimo pirmininkas? O prezidentas? Seimo nariai? Kiti ministrai? – retoriškai klausia „valstiečių“ lyderis. – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija turėjo pasakyti, kad tai yra praktika, ir ją reikia keisti. Mes turėtume ar įstatymuose, ar Vyriausybė savo nutarimuose numatyti, kad tai yra draudžiama. Ir tik tokiu atveju galima būtų pradėti politikus, ministrus ir kitus dėl to bausti“.

STT pažymą vadina keista

„Valstiečių“ vedlys prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio žodžių kare sako „lenkiškos kortos“ nematantis. „Nebuvo jokių pareiškimų, kad prezidentas ar prezidentūra ištraukė kažkokią tai „lenkišką kortą“. STT pažyma yra iš tikrųjų labai keista. Ten yra tik lenkiškos pavardės ir keisti ryšiai su kažkokiais tai antros eilės seneliais. Visų jų, sudėjus kartu, atlyginimai prilygsta dabartiniam Roko Masiulio, kuris dabar yra vienos įmonių valdybos narys, atlyginimui“, – tvirtina LVŽS vadovas.

Kažkas padarė neteisingą pažymą, kuri neapima visų penkių šimtų per tą laikotarpį įdarbintų žmonių analizę, o apima tik lenkų kilmės žmonių analizę.

R. Karbauskis sako, kad ministrą Narkevičių juokinga kaltinti už tai, kad jis įdarbino penkis pašto darbuotojus. „Tai eiliniai paštininkai, laiškų skirstytojai, – tikina politikas. – Esmė ta, kad kažkas padarė neteisingą pažymą, kuri neapima visų penkių šimtų per tą laikotarpį įdarbintų žmonių analizę, o apima tik lenkų kilmės žmonių analizę“.

LVŽS lyderis sako nepriekaištaujantis prezidentui ar prezidentūrai, tačiau stebisi, kodėl pažymoje nekalbama apie pusę tūkstančio žmonių, o kalbama tik apie 16 lenkų kilmės darbuotojų.

Pašnekovas taip pat tikina nematantis priežasčių, dėl kurių susisiekimo ministrui Narkevičiau reiktų trauktis. „Daug kartų buvo skleidžiamas melas, kad ministras ne va tai brakonieriavo, darė kitus pažeidimus, kurių iš tiesų jis nedarė. Visa tai buvo melas. O dėl pietų praktikos, tai ne ministras nustato darbotvarkę ir ne ministras rūpinasi protokolu“, – sako R. Karbauskis.

Parengė Vismantas Žuklevičius