Lietuvoje

2020.01.22 11:24

Socialdemokratai laukia susisiekimo ministro Narkevičiaus atsakymų dėl kelių priežiūros

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.01.22 11:24

Socialdemokratų partijos frakcija Seime reikalauja, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius aiškiai ir viešai pateiktų planą, kaip bus užtikrinama šalies kelių priežiūra, ir garantuoti, kad lėšos bus paskirstytos savivaldybėms vienodai ir teisingai.

„Jau dabar matome, kad kai kuriose savivaldybėse kelių priežiūros situacija kritiška, o pagal Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo lėšų naudojimo sąmatą 2020 metams aiškėja, jog šiais metais savivaldybės gali netekti per 40 procentų kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų, lyginant su praeitais metais. Sunku prognozuoti pasekmes, kurios laukia tų savivaldybių, kurių žvyrkeliai vis dar sunkiai pravažiuojami, arba kur dėl didelio srauto kelius reikia nuolat tvarkyti ir prižiūrėti, pavyzdžiui, kaip sostinėje.

Todėl susisiekimo ministras turi viešai ir aiškiai deklaruoti, kaip bus naudojamos tos Europos Sąjungos lėšos, kurios, deja, sudarys tik lašą poreikių jūroje. Be to, ministras turi užtikrinti skaidrų lėšų paskirstymą, kad kelių priežiūrai prioritetai nebūtų teikiami išskirtinai tose savivaldybėse ir vietose, kur gyvena valdantieji arba jie yra vietos valdžioje“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai turi priekaištų susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui ir dėl to, kad jis staiga atšaukė planuotą susitikimą su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi.

„Tai irgi rodo ministro požiūrį į lėšų skirstymo derinimą su savivaldybėmis, požiūrį į regionų gyventojų poreikius, pagaliau į eismo saugumą“, – sako R. Budbergytė.

Pasak jos, savivaldybėms pateikta Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo lėšų naudojimo sąmata 2020 metams rodo, kad šiais metais savivaldybėms finansavimas bus sumažintas beveik perpus. Socialdemokratų duomenimis, vietinės reikšmės keliams šiemet numatoma skirti apie 68 mln. eurų, pernai ši suma siekė apie 115 mln. eurų.

Susisiekimo ministrui J. Narkevičiui antradienį, sausio 21 dieną, atšaukus planuotą susitikimą su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu M. Sinkevičiumi, šis apgailestauja, kad situacija dėl savivaldybėms šiems metams numatytų lėšų kelių priežiūrai išlieka kritiška.

„Galime įsivaizduoti, kokias pasekmes ir nepasitenkinimą pajus gyventojai dėl tokio drastiško lėšų sumažinimo. Bus prasčiau prižiūrimi keliai ir gatvės, nenutiesti nauji keliai, nukentės ir eismo saugumas“, – pranešime spaudai sako LSA prezidentas.

Pasak jo, būtų gerai, kad ateityje minėtos programos sąmata savivaldybėms būtų pateikta jau su galutiniais skaičiais, kurie rodytų, kiek konkrečiai lėšų savivaldybės galės panaudoti savo kelių priežiūrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.