Lietuvoje

2020.01.22 09:39

Kubilius apie Skvernelio elgesį: provokuoja Nausėdą, kad šis pareikštų nepasitikėjimą juo

LRT.lt2020.01.22 09:39

Europarlamentaras Andrius Kubilius teigia, kad visas pastarųjų savaičių premjero Sauliaus Skvernelio elgesys rodo vieną – jis nebenori likti Vyriausybės vadovu ir provokuoja prezidentą pareikšti nepasitikėjimą juo.

„Kai premjeras nusprendžia pradėti žodinį karą su prezidentu ir tam pajungia savo patarėjus, tai reiškia tik vieną, kad jis nebenori toliau būti premjeru ir provokuoja prezidentą, kad pareikštų juo nepasitikėjimą“, – feisbuke svarsto politikas.

Anot A. Kubiliaus, panašus precedentas jau yra įvykis 1998 metais, kuomet tuometinis premjeras Gediminas Vagnorius konfliktavo su prezidentu Valdu Adamkumi.

„Šiandien premjeras taip pat nori pabėgti iš posto, nes supranta, kad rudenį, po skaudžiai pralaimėtų rinkimų, jis liks dėl to labiausiai kaltinamas. Todėl geriau pabėgti jau dabar, bet ne pačiam, o taip, kad prezidentas paprašytų pasitraukti. Nelabai garbingas premjero elgesys, bet politinę logiką gali suprasti“, – apie šiandieninį S. Skvernelio elgesį svarsto A. Kubilius.

Tiesa, buvęs Vyriausybės vadovas pastebi, kad S. Skvernelis elgiasi negarbingai, kuomet į politinę areną švystelėjo diskriminacijos kortą ir primena paties S. Skvernelio neseniai pasakytą frazę apie kenkimą valstybei.

„Kai premjeras melagingai apkaltina prezidentą, kad neva tai prezidentas diskriminuoja lenkų tautybės asmenis, premjeras elgiasi tiesiog labai negarbingai. Taip premjerai Lietuvoje, paprasčiausiai, neturi teisės elgtis. Nes tokie premjero žodžiai, kuriuos po to aidu atkartoja ir G. Kirkilas, ir V. Tomaševskis, yra tiesiog kenkimas valstybei. Perfrazuojant patį premjerą, tai būtų galima pavadinti “antivalstybine veikla”, – rašo A. Kubilius.

Europarlamentaro teigimu, kyla tik vienas klausimas – kodėl Premjeras taip desperatiškai ir tokiais negarbingais būdais gina vieną ministrą? Gal ministras tikrai žino daugiau apie „vieną keliuką“ ir grasina tai papasakoti?

„Todėl ir sakau labai paprastai: premjere, gal nebevarkite! Ir Jums bus lengviau, ir Lietuva patirs mažiau nuostolių. Ir prezidentui nereikės spręsti jūsų asmeninės problemos. Premjero institucija tikrai yra verta garbingesnio elgesio“, – įrašą užbaigia A. Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.