Lietuvoje

2020.01.22 09:15

Pranckietis Holokausto aukų pagerbimo renginyje tikisi išvengti akistatos su Putinu

Dainora Karklytė, ELTA2020.01.22 09:15

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad yra pasiruošęs vietoje prezidento Gitano Nausėdos vykti į Izraelį, kur bus minimos Aušvico nacių mirties stovyklos išvadavimo 75-osios metinės. Ten, teigia jis, bus bandoma išvengti artimo susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Kartu Seimo vadovas tvirtina, kad G. Nausėdos pasirinkimas vykti į Lenkiją ir aplankyti pačią Aušvico koncentracijos stovyklą yra suprantamas, nes daugiausia žmonių žuvo būtent toje vietoje. Tuo pačiu metu, pažymi V. Pranckietis, Lietuva bus atstovaujama visapusiškai abiejose šalyse partnerėse: tiek Izraelyje, tiek Lenkijoje.

„Vakar daug padirbėjome su Užsienio reikalų ministerija, su patarėjais, tos srities žinovais tam, kad atstovautume šaliai kuo geriausiu būdu. (...) Žinoma, kad turime atstovauti Lietuvai ir tai (Izraelis. – ELTA) yra mūsų strateginis partneris. Taip pat ir Lenkija yra mūsų strateginė partnerė, ieškome geriausių būdų, kaip galima atstovauti šaliai visapusiškai“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Jis taip pat pažymėjo, kad stengsis nesusitikti akis į akį su Rusijos prezidentu V. Putinu.

„Prašiau, kad kaip nors būtų padaryta taip, kad artimoje aplinkoje būti nereikėtų“, – kalbėjo V. Pranckietis, pridūręs, kad vizito metu tikisi pabendrauti su Ukrainos, taip pat Latvijos vadovais.

Nepaisant įtemptų dvišalių Lenkijos ir Izraelio santykių, pastebėjo Seimo vadovas, geriausias pasirinkimas yra Lietuvai atstovauti abiejose šalyse.

„Mes kuriame tiltus ir tarp tų šalių taip pat, atstovaudami ir Izraelyje, ir Aušvice, Birkenau. Reikia pažymėti, kad žuvo žmonės tai čia – Lenkijos teritorijoje, nacių stovykloje, o Izraelyje yra minėjimas. (...) Vis dėlto reikėtų galvoti apie tai, kad tie įvykiai vystėsi ten ir didžiausia pagarba turėtų būti atiduota turbūt toje vietoje, kur žmonės žuvo. O dėl santykių vystymo su Izraeliu ir Lenkija, mes turime galvoti, kokia Lietuvos pozicija yra tinkamiausia šiuo atveju (...). Ta mūsų delegacija vyksta, ir gražu, kad iš Lietuvos pusės bus labai aukštu lygiu dalyvaujama tame minėjime Aušvice, Birkenau“, – pabrėžė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad antradienį G. Nausėda nusprendė nevykti į Izraelyje rengiamų Aušvico nacių mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimą, tačiau aplankys pačią koncentracijos stovyklą Lenkijoje pirmadienį. Prezidento prašymu Lietuvai renginyje atstovaus Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Populiariausi

Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24