Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.21 23:16

Kaune upelis gyventojus piktina dvoku, to priežastis – dešimtys asmenų, leidžiančių į jį nuotekas

Kaune tekantis Girstupio upelis ne vieną dešimtmetį miestiečius piktina dvoku. Aplinkosaugininkai sako, kad greičiausiai upelį teršia patys gyventojai – leidžia į jį buitines nuotekas, skaičiuojama, kad pažeidėjų gali būti trys dešimtys. Savivaldybės atstovai žada patikrinimus, tačiau kada tarša bus suvaldyta – nežinia.

Netoli Girstupio upelio gyvenantys kauniečiai raštus institucijoms rašo ne vieną dešimtmetį – piktinasi, kaip smirdėjo jis prieš maždaug 40 metų, taip tebesmirdi iki šiol.

Kauno valdininkai sako, sudaryta darbo grupė problemą išspręs, tik negali pažadėti kada. Didžioji dalis Kauno rajone pradedančio tekėti ir į Nemuną jau Kaune nutekančio upelio yra po žeme, tad nustatyti, kas į jį leidžia buitines nuotekas, sudėtinga. „Kauno vandenys“ skaičiuoja, kad teršėjų gali būti per 30.

„Mes žinome, kas yra vandens abonentai, bet nėra nuotekų abonentai, pagal tai ir išrinkom adresatus – ir gyventojus, ir bendrovės, ir gali būti garažai, kuriose yra daug boksų, kurie galėtų būti teršėjai“, – pasakoja laikinasis „Kauno vandenų“ technikos direktorius Darius Gražys.

Panorama. Saulius Skvernelis: Lietuva pasirengusi didinti Baltarusijos prekių tranzitą per Klaipėdos uostą

Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė sako, kad dabar svarbiausias darbas – gyventojų prijungimas prie miesto nuotekų tinklų.

„Suprantame, kad vienintelis sprendimas yra prisijungimas prie miesto centralizuotų tinklų ir dabar mūsų visų bendras darbas yra tas, kad visi gyventojai, kurie gyvena mieste, būtų prijungti prie miesto tinklų“, – teigia ji.

Darbo grupė laukia atsakymų iš laboratorijos, kokia upelio tarša. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Paulius Saudargas pats ima vandens mėginius – tyrimai laboratorijoje rodo, kad žarnyno lazdelių ir žarninių enterokokų normos viršytos 30 kartų.

„Lietingas laikotarpis, tekantis vanduo, tačiau šitokios normos, kurios jau paplūdimyje, yra neleistinos ir viršija keliasdešimt kartų tai, kas būna vasarą, kas būna sausros metu. Tikrai tai yra ekologinė bomba“, – teigia politikas.

Sučiuptiems teršėjams bus siūloma jungtis prie miesto nuotekų tinklų, nesutikus grasinama ir baudomis – jos gali siekti ir iki pusantro tūkstančio eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi