Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.10 19:01

S. Skvernelis: neįleisime nė vieno nepatikrino migranto

ELTA 2015.09.10 19:01

Vyriausybei pritarus siūlymui į Lietuvą priimti 1 105 pabėgėlius, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad griežtai pabėgėlių tapatybę tikrins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio tarnybos.  

Anot ministro, bendradarbiavimas su Lietuvos ir užsienio žvalgybos ir teisėsaugos institucijomis jau vyksta, o į šalį atvykstantiems žmonėms bus keliamas nekvestionuojamas identifikacijos reikalavimas, taip pat bus vykdoma patikra, ar atvykstantys asmenys nekelia pavojaus valstybės nacionaliniam saugumui.

„Noriu pabrėžti, kad tame dalyvaus ne tik vidaus reikalų sistemos žvalgybinės institucijos, bet ir kitos šalyje veikiančios ir tarptautinės agentūros – Europolas, Interpolas. Mes nė vieno neaiškaus žmogaus neturėsime nei galimybės, nei noro įsileisti į šalį, kol nepatikrinsime, kas jis toks yra ir ar tikrai jis nekelia grėsmės mūsų saugumui“, – po vyriausybės posėdžio ir pasitarimo sakė S. Skvernelis.

Pasak ministro, nors atvykstant tokiam skaičiui žmonių pavojus šalies saugumui egzistuoja, nederėtų kiekvieno atvykstančio pabėgėlio laikyti ekstremistu, kurį teroristinės organizacijos nori infiltruoti Lietuvoje.

„Rizikos yra (...), bet jeigu mes sėkmingai vykdysime tą patikrą, tai tikrai iki minimumo sumažinsime grėsmes. Šalies viduje už grėsmes, susijusias su terorizmu, atsakingas yra Valstybės saugumo departamentas, tiek ir policija“, – teigė S. Skvernelis.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad Vilnius nepritars Europos Komisijos (EK) pasiūlytam mechanizmui, kurį krizės atveju aktyvavęs Briuselis galėtų pagal nustatytas kvotas į Bendrijos nares perkelti daugiau pabėgėlių.

„Jis tikrai mums kelia abejonių, kad toks nuolatinis mechanizmas turi būti, tačiau jei prasidės teisėkūros procedūra per Europos Parlamentą ir Europos Komisiją, tai kelias yra pakankamai ilgas ir gali būti priimtas demokratiniu būdu“, – po vyriausybės posėdžio ir pasitarimo sakė ministras.

Formali Lietuvos pozicija migrantų perkėlimo mechanizmo klausimu bus suformuota po penktadienį Seime vyksiančiame Europos reikalų komiteto posėdyje. Anot S. Skvernelio, net jei toks mechanizmas ir būtų sukurtas, jis turėtų būti laikinas, o daugiau dėmesio reikėtų skirti prieglobsčio prašymo taisyklių griežtinimui, ES išorės sienų apsaugai ir karo pabėgėlių bei ekonominių migrantų atskyrimui.                  

1 105 pabėgėliai į Lietuvą turės atvykti per dvejus metus – iki 2017 m. pabaigos. Vyriausybės pozicijai dėl migrantų skaičiaus penktadienį dar turės pritarti Seimo Europos reikalų komitetas. Visą Europos Komisijos (EK) pasiūlytą planą imigracijos krizei Europoje spręsti Bendrijos vidaus reikalų ministrai aptars rugsėjo 14 dieną.                     

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi