Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.10 18:05

Naujokai kariūnai baigė bazinį kario kursą

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmakursiai baigė bazinį kario kursą. Naujokai pilni įspūdžių, o pratybų vadai juos giria už ištvermę ir draugiškumą.  

Karo akademijos naujokai po trijų parų miške įveikia paskutinį išbandymų puskilometrį – „Šlovės taką“. Vyresnieji pastebi, merginos ištvermingesnės už vaikinus, šios sako, pratybose laikosi kaip kumštis.

Kariūnai sako, kad septynios bazinio kario kurso savaitės Mokomajame pulke neišgąsdino, o tik skatina mokytis toliau.

„Tikėjausi sunkiau, nei buvo. Sunkiausia yra miškai. Turėjom 80 kilometrų žygį – buvo sunku, nes ėjome su kuprinėmis, pilna ekipuote, bet bendromis jėgomis draugiškai įveikėm“, – pasakojo pirmakursė Emilija Mažeikaitė.

Karo akademijos naujokams privalomą bazinį kario kursą pradėjo 71 kariūnas, penki iš jų – mergina ir keturi vaikinai – pasitraukė po pirmųjų dienų. Mokslus karo akademijoje toliau tęs tik testus išlaikę ir individualias užduotis atlikę kariūnai.

„Žygio metu vykdė įvairias užduotis, kurių metu buvo patikrinami jų įgūdžiai ir žinos, įgytos kurso metu, ir rezultatai tikrai nustebino, nes buvo tikrai geri. Iš visų 64 pradėjusių pratybas tikslo nepasiekė tik du, todėl šis kursas pasižymėjo ištverme“, – apie pirmakursius pasakojo pratybų vadas vyr. ltn. Artūr Vitkovskij.

Rugsėjo pabaigoje karo akademijos pirmakursių laukia iškilminga priesaikos ceremonija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi