Lietuvoje

2020.01.21 15:02

Ragina paviešinti skandalingos medžioklės dokumentus: yra įtarimų, kad dalyvavo Vyriausybės nariai

LRT.lt2020.01.21 15:02

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Lietuvos premjerą Saulių Skvernelį ragindama neslėpti informacijos apie skandalingąją medžioklę, kurios metu buvo sumedžiota stumbro patelė, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

„Visuomenėje didelio rezonanso sulaukė informacija, kad šių metų sausio pradžioje Panevėžio rajone buvo nušauta stumbrė. Utenos tarybos narys „valstietis“ Jonas Slapšinskas prisipažino, kad stumbrę sumedžiojo jis. Vis dėlto egzistuoja įtarimai, kad medžioklėje dalyvavo ir kiti aukščiausio rango valstybės politikai, galimai net Vyriausybės nariai. Todėl, atsižvelgiant į visuomenės interesą ir siekiant išsklaidyti visus klausimus, prašome paviešinti šios konkrečios medžioklės oficialius dokumentus – vadinamąjį medžioklės lapą“, – sakė TS-LKD frakcijos narė Aistė Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, praėjusių metų spalio 9 d. premjeras S. Skvernelis viešai išsakė poziciją, kad medžioklės lapai yra vieši ir gali būti pateikiami visuomenei. A. Gedvilienė taip pat prašo išaiškinti, ar gyvūną sumedžiojusiam politikui skirta adekvati bauda, jei paaiškėtų, kad be motinos liko stumbrės jauniklis ir jo išgyvenimui kilo reali grėsmė.

Stumbro patelė sumedžiota Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės plote komercinės medžioklės metu. Stumbras yra įtrauktas į Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą kaip saugomas žinduolis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt