Lietuvoje

2020.01.21 14:37

VTEK svarstys garsiosios Narkevičiaus vakarienės Abu Dabyje aplinkybes

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vertins susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus elgesį ir pateiks jo įvertinimą.

VTEK aiškinsis, ar politikas nepriėmė interesų konfliktą keliančios dovanos pernai spalį Baltarusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusių komandiruočių metu. Žiniasklaida skelbė, kad ministro pietus finansavo Susisiekimo ministerijai pavaldūs subjektai. Esą Minske, kur vyko Baltarusijos transporto savaitės renginiai, pietų išlaidas padengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir AB „Lietuvos geležinkeliai“, o Abu Dabyje sąskaitą už pietus restorane, teigta, apmokėjo Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Iki 2019 m. galo galiojęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas draudė valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims priimti interesų konfliktą keliančią dovaną.

Tai pat aiškinsis, ar J. Narkevičius tinkamai deklaravo sutuoktinės vykdomą individualią nekilnojamojo turto nuomos veiklą ir 3 tūkst. eurų vertę viršijančius iš šios veiklos galbūt kylančius sandorius. Be to, tirta, ar valstybės politikas laiku ir tinkamai deklaravo, kad vadovauja Lietuvos lenkų sąjungos filialui Trakų rajono skyriui.

VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė Eltai teigė, kad susisiekimo ministras į posėdį taip pat yra kviečiamas.
„Mūsų teisė jį pakvieti, jo teisė apsispręsti, ar nori dalyvauti, ar ne“, – sakė E. Ivanauskaitė.

VTEK atstovė spaudai taip pat pažymėjo, kad tyrimas dėl asfaltuojamos gatvės prie premjero Sauliaus Skvernelio namų vis dar tęsiamas.

„Tyrimas tebevyksta, jis buvo pradėtas gruodžio viduryje ir pagal įstatymą VTEK turi tris mėnesius jam atlikti. Kol kas tyrimas dar nebaigtas“, – Eltai sakė E. Ivanauskaitė.

ELTA primena, kad VTEK 2019 m. pabaigoje pradėjo tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su premjero S. Skvernelio gyvenamos gatvės asfaltavimo finansavimu. Praeitą savaitę Plungėje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad nėra apsisprendęs, ar vis dar pasitiki premjeru S. Skverneliu. Prezidentas neslepia, kad tam įtakos turės tai, kokią išvadą apie vadinamąją „asfaltuojamo premjero keliuko“ istoriją pateiks VTEK.