Lietuvoje

2020.01.21 13:32

Po žinios apie slaugytojų žeminimą Panevėžyje – „Solidarumo“ laiškas teisingumo ministrui

LRT.lt 2020.01.21 13:32

Neseniai pasklidus žiniai, kad Panevėžyje slaugytojos kaltina gydytoją mobingu, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė kreipėsi į teisingumo ministrą, ragindama nedelsiant imtis ryžtingų veiksmų stabdant patyčias ir žeminimą jam pavaldžiuose Panevėžio pataisos namuose.

Kristina Krupavičienė teigia, kad šiuose pataisos namuose kuriuose kiekvieną dieną slaugytojos patiria patyčias, žeminimą, grasinimus už tai, kad jos atsisako pažeisti Lietuvos įstatymus ir nepaklusta neteisėtiems gydytojos reikalavimams, teigiama pranešime.

Nuo 2020 m. sausio 16 d. neatlaikiusios psichologinio smurto susirgo ir Panevėžio pataisos namuose nedirba nei viena slaugytoja.

„Stebina, kad, Teisingumo ministerijai, kuri turi užtikrinti teisingumą visoje Lietuvoje, priklausančios įstaigos vadovai stoja ne įstatymų, o jų laužytojos pusėn“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

K. Krupavičienės kreipimąsi į ministrą galima perskaityti ČIA.

LRT RADIJUI profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis praėjusią savaitę kalbėjo apie darbuotojų žeminimą minėtuose pataisos namuose.

„Panevėžio pataisos namuose medikės patyrė, mūsų manymu, didžiulį mobingą iš gydytojos, kuri reikalavo atlikti pareigas, kurios joms pagal pareigybių sąrašą nepriklauso, jas įžeidinėjo, žemino, tyčiojasi. Tas vyko jai pradėjus dirbti nuo spalio pabaigos. Medikės raštu dėl to kreipėsi jau gruodžio 10 d. į laisvės atėmimo vietos direktorių Ramūna Šilubritą. Jokio atsakymo nebuvo, buvo palaikoma smurtaujanti gydytoja. Gavusi tokį palaikymą iš aukštesnės valdžios, minėta gydytoja dar labiau ėmė elgtis neleistina, dėl to medikės negali dirbti fiziškai“, – LRT RADIJUI sakė profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius.

Išsamiau apie tai: