Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.21 08:12

Siūlo išeitį – specialistus ruoš pagal regionų verslininkų poreikį

Per papildomą žiemos priėmimą mokytis profesinėse mokymo įstaigose pasirinko dar beveik 2 tūkstančiai jaunuolių, Alytaus ir Marijampolės profesinio rengimo centruose – po 100.  

Abiejų regionų verslininkai pripažįsta, kad profesinio rengimo centrai keičiasi, gręžiasi į verslą ir stengiasi rengti specialistus pagal poreikius. Tačiau vis dar trūksta vežėjų, metalo apdirbimo, maisto gamybos specialistų.

Statistika rodo, kad apie 70 procentų įgijusių specialybes įsidarbina, kiti emigruoja, stoja mokytis toliau arba keičia profesiją.

Trūkstamų profesijų darbuotojus įmonė apmoko pati

Į įmonę, iš nerūdijančio plieno gaminančią įvairias talpas, Žygimantas Grinius atėjo prieš pustrečių metų. Suvirintojo specialybę įgijęs Alytaus profesinio rengimo centre buvo įsitikinęs, kad neliks be darbo. Specialybė paklausi ir neblogai apmokama.

Žinios. Naujo tipo virusas pareikalavo jau ketvirtos gyvybės: Pasaulio sveikatos organizacija rengia neeilinį posėdį

„Darbas labai sunkus, bet reikalauja atitinkamai daug kruopštumo, kantrybės, reikia stengtis. Daugiau negu pusę mano bendrakursių įsidarbinę suvirintojais“, – sako „Astros“ suvirintojas Ž. Grinius.

Įmonės atstovas sako, kad be Alytuje rengiamų suvirintojų, metalo apdirbėjų būtų sunku. O trūkstamų profesijų darbuotojus įmonė apmoko pati, svarbiausia, kad jie turėtų bazinių žinių.

„Kalbant apie tekinimo, frezavimo sritį, tai jaučiamas trūkumas, tai, manau, ne tik Alytuje, ne tik mūsų įmonėje, bet ir visoje Lietuvoje trūksta“, – mano „Astros“ vyriausiasis gamybos meistras Gediminas Gerbauskas.

Pasak Alytaus profesinio rengimo centro direktoriaus, įstaiga aprūpinta moderniausia technika, programos – modulinės, tariamasi su verslu ir atsižvelgiama, kokių profesijų jiems trūksta. Norinčiųjų įsigyti elektriko, statybininko ar automatinių sistemų eksploatavimo operatoriaus profesijas daugėja.

Sėkmingai veikia pameistrystės programa, tačiau kokių profesijų reikės regionui ateityje, o juo labiau šalies verslui, prognozuoti sunku.

Įkūrė profesinio orientavimo centrą

Remiantis statistika, apie 70 procentų įgijusių profesijas, įsidarbina, kiti emigruoja ar ieško kito darbo. Panašius skaičius pateikia ir užimtumo tarnyba, siūlanti dar mokykloje domėtis būsima profesija.
„Įkūrėm pirmą Lietuvoje profesinio orientavimo centrą, kad jaunas žmogus, būtų ruošiamas pagal regiono verslininkų poreikį“, – pasakoja užimtumo tarnybos atstovė Nida Cibulskienė.

Marijampolės profesinis rengimo centras, rengiantis paklausius rinkoje kelių statybos, melioracijos specialistus šiemet kvies įsigyti naujų specialybių.

„Pas mus atsiranda maisto pramonės darbuotojas, slaugytojo padėjėjas, ir techninių specialybių artimiausiuose planuose yra apie mechatronikos darbuotojus“, – vardija Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius.

Lietuvos profesinio rengimo mokymo centruose mokosi beveik 20 tūkstančių jaunuolių. Šiemet papildomas priėmimas planuojamas vasario mėnesį, kad iš aukštųjų mokyklų per pirmąjį semestrą iškritę studentai galėtų iškart pradėti mokytis, neprarandant pusės metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi