Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.21 07:05

Galingas vėjas vys lauk šilumą, lietų vietomis pakeis sniegas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.21 07:05

Lietuvoje ir toliau vyraus permainingi orai – šilumą keis šaltukas ir galingas vėjas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT RADIJUI pasakoja, kad artimiausiomis dienomis reikėtų pasisaugoti ir plikledžio.

Antradienį per Lietuvą plaukiantys debesys bus ganėtinai niūrūs. Nepaisant to, šilumos pliūpsnis temperatūrą kilstels iki 4–8 laipsnių šilumos. Deja, šios šilumos greičiausiai nepajusime, nes gūsingas vėjas pūs didesnėje šalies dalyje ir kartais jis stiprės iki 15–18 m/s. Prie jūros tikėtini gūsiai ir iki 19–20 m/s.

Taip pat šie niūrūs debesys į daugelį rajonų atneš ir negausaus lietaus. Juntami palynojimai bus ties pietiniais-rytiniais rajonais; prie jūros ir Žemaitijoje lynos visai menkai arba tik dulksnos.

Trečiadienį orai keisis, nors vėjas išliks gūsingas. Nakties metu gūsiai sieks iki 15–17 m/s. Jie numatomi ties pietvakariniais-pietiniais rajonais. Dieną nuslenkat šaltajam atmosferos frontui, kuris atneš pokyčių, vėjas atsisuks iš šiaurės-vakarų ir daugelyje rajonų vėl sustiprės iki 15–20 m/s.

Su šiuo vėju į Lietuvą atkeliaus vėsesnė oro masė, kuri ryto valandomis ir dieną, lietų ims keisti į šlapdribą ir negausų sniegą. Ryto valandomis ir naktį lietaus pavidalo krituliai ir šlapdriba bus vidutinio stiprumo, o dieną jau kritulių kiekiai mažės ir jie daugiausia bus stebimi rytinėje šalies pusėje.

Nakties metu užsilikusi šiluma dar palaikys temperatūrą, kuri svyruos nuo 0–5 laipsnių šilumos. Dienos aukščiausia temperatūra išliks labai panaši kaip ir naktį, kol antroje dienos pusėje ji pradės kristi. Tad jau trečiadienio vakare vietomis, didesnė tikimybė ties šiauriniais Lietuvos rajonais, reikėtų pasisaugoti besiformuojančio plikledžio, kai temperatūra priartės prie 0 arba taps silpnai neigiama. O naktį – iš trečiadienio į ketvirtadienį – plikledžio tikimybė tikėtina daugelyje rajonų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi