Lietuvoje

2020.01.21 21:39

Įstrigusi pacientų registracijos sistema: ligoninės laukime, Registrų centras sako – užduotis nepaprasta

Algirdas Igorius, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.01.21 21:39

Iki praėjusių metų pabaigos visos šalies gydymo įstaigos turėjo prisijungti prie naujos išankstinės pacientų registracijos sistemos. Tačiau iš maždaug 800 iki šiol tai padarė vos šešiolika. Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos vadovė teigia, kad dalis gydymo įstaigų pasirengusios jungtis prie bendros sistemos, tačiau vėluoja Registrų centras. Šio teigimu, sujungti dabar įstaigų naudojamas elektronines sistemas - nepaprasta užduotis.

Šiaulių centro poliklinika elektroninės pacientų registracijos įdiegusi neturi. Žmonės registruojasi telefonu arba atėję į gydymo įstaigą. Sako registruotis elektroniniu būdu būtų patogu.

Poliklinikos direktorius teigia, kad su registrų centru dar pernai rugpjūtį buvo pasirašyta sutartis dėl išankstinės pacientų registracijos sistemos diegimo.

„Dar kol kas nėra pilnai sukurtos sąsajos iš Registrų centro kartu su mūsų informacine sistema ir šita sistema dar, deja, pilnai negali veikti dėl to, kad techninės sąlygos nėra visos išpildytos. Pliusų bus, iš tikrųjų, nemažai šitoje sistemoje. Tai bus galima identifikuoti dublius, tai yra pacientas negalės užsiregistruoti tuo pačiu metu pas kelis specialistus, tai, iš tikrųjų, turim tą problemą dabar“, – sako Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis.

Respublikinė Šiaulių ligoninė naudoja 2007-aisiais įdiegtą „Sergu.lt“ elektroninę sistemą, kuri, esą, turi trūkumų.

„Mes atšaukiame gydytojo taloną, o „Sergu.lt“ sistema nespėja sureaguoti. 00 25 34 + 00 26 00 Per „Sergu.lt“ pacientai, norėdami atšaukti vizitą, - negali, turi skambinti į mūsų registratūrą. Labai laukiam tos tikrosios išankstinės pacientų registracijos sistemos, kada visi registravimo būdai bus vienoje sistemoje: ir internetiniai ir tiesioginiai“, – teigia Šiaulių ligoninės Diagnostikos centro vedėja Jolanta Gedvilienė.

Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos vadovė sako, kad registrų centras vėluoja, dalis gydymo įstaigų pasirengusios jungtis į bendrą sistemą.

Išankstine pacientų registracijos sistema, kaip ir elektroniniai receptai - e.sveikatos sistemos dalis, kurią diegia ir administruoja Registrų centras. E.sveikatos portalas skelbia, kad išankstinę registravimo sistemą naudoja 16 įstaigų. Pasak Registrų centro atstovo, dar apie šimtas su registrų centru pasirašė sutartis, planuojama, kad artimiausiu metu jos įdiegs sistemą.

„Tai yra istorinis projektas, kuris apjungs visų šiuo metu esančių gydymo įstaigų registracijos sistemas, kurios, be abejo, yra kurtos savo laiku, jos yra sudėtingos, jos yra skirtingos ir ta užduotis apjungti jas į vieną vietą tikrai nėra paprasta, todėl dabar nuo pačių gydytojų, įstaigų turbūt priklauso, kaip greitai jos pasirengs“, – sako Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė taip pat teigia, kad Registrų centras vėluoja integruoti elektronines sistemas. Ministerija planavo, kad visos gydymo įstaigos prie išankstinės registracijos sistemos prisijungi per praėjusius metus. Tačiau planai keičiasi.

Prieš dešimtmetį gydymo įstaigos ragintos diegti ir jungtis prie kitos sistemos - portalo „sergu.lt“. Tačiau prie jo taip ir neprisijungus didžiajai daliai įstaigų, ministerijai nusprendė, kad šis portalas technologiškai ir morališkai paseno, neatitinka saugumo reikalavimų. Dabar jį keičia e.sveikata.

Panorama. Panevėžio savivaldybėje – nemalonus sujudimas: prekyba poveikiu įtariamas meras Račkauskas nušalintas mėnesiui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt