Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.20 18:42

Partija užstojo Narkevičių ir įgėlė prezidentūrai: tokie veiksmai eskaluoja tautinės nesantaikos kurstymą

LRT.lt 2020.01.20 18:42

Lietuvos lenkų rinkimų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga teigia, kad prezidento Gitano Nausėdos išsakyti teiginiai apie 20 susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ar jo aplinkos įdarbintų artimų partijai asmenų – neteisingi, o turimi duomenys rodo, jog tokia informacija nepasitvirtino.

„Prezidentūros skleista informacija nepasitvirtino. Tuo tarpu 12 lenkų tautybės asmenys nepriklausantys jokiai partijai buvo įdarbinti ne ministro o ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų. Toks duomenų rinkimo faktas gali būti traktuojamas kaip nediskriminavimo dėl tautybės principo pažeidimas bei prezidento patarėjų bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu. Tuo labiau, kad minėtame laikotarpyje ministerijai pavaldžiose įstaigose iš viso buvo įdarbinta apie 500 žmonių“, – teigiama partijos išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Partijos tvirtinimu, pagal Lietuvos Konstitucijos 22 straipsnį, informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.

„Įstatymas ir teismas saugo, kad niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą. Konstitucijos 29 straipsnis skelbia, kad žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Lietuva nuo amžių garsėjo visų ją sudarančių tautinių bendrijų tarpusavio pagarba – visos tautybės kūrė Lietuvą, visos bendrai siekė jos nepriklausomybės. Visi mūsų šalies piliečiai nepriklausomai nuo jų tautybės dirba jos labui, nori jaustis saugus ir pasitikėti savo Tėvynės valdžios institucijomis“, – sakoma pranešime žiniasklaidai.

LLRA-KŠS tvirtina – tokie pasisakymai iš svarbiausios šalies institucijos diskredituoja Lietuvos valdžią ir menkina tolerantiškos ir teisinės mūsų valstybės įvaizdį.

„Tenka tik apgailestauti, kad prezidento patarėjų minėti neteisėti veiksmai eskaluoja tautinės nesantaikos kurstymą, diskredituoja Lietuvos valdžios institucijas ir menkina tolerantiškos ir teisinės mūsų Valstybės įvaizdį“, – rašoma pranešime.

Užuominomis apie diskriminaciją iš prezidentūros kalbėjo ir premjeras

LRT.lt primena, kad premjeras Saulius Skvernelis, pirmadienį kalbėdamas apie prezidento ir opozicijos kritiką susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atžvilgiu, teigė įžvelgęs „diskriminacijos tautiniu pagrindu foną”.

„Aš nesakau dėl prezidento ir jo tikrai tuo nekaltinu, bet matome, koks yra fonas: jis panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu”, – interviu portalui delfi.lt teigė S. Skvernelis.

Valdančiųjų „valstiečių“ deleguotas ministras pirmininkas teigė įžvelgiąs pastangas išstumti Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) iš koalicijos.

„Didžiausią problemą matau tame, kad nukrypstama į galimą diskriminaciją (nekalbu apie konkrečias institucijas) tautiniu pagrindu. Dabar jau linksniuojama viskas – ir priklausymas partijai, ir Vilniaus, Trakų rajonų [valdžios] veikla. Tai – trumparegiškas požiūris, nes pastaruoju metu ta politinė jėga sparčiai integruojasi į Lietuvos visuomenę ir valstybę. Šiuo atžvilgiu svarbus ir santykis tarp Lietuvos ir Lenkijos. Kolegos lenkų politikai tai supranta ir mato judėjimą teisingą linkme“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Ministro pirmininko vertinimu, LLRA-KŠS nesitrauks iš koalicijos, yra „patikimi politiniai partneriai, jaučiantys atsakomybę“, be to, ši partija tolsta nuo įtakos iš Rytų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi