Lietuvoje

2020.01.20 15:18

Pavojingos cheminės atliekos – vis dar Utenos rajono sandėlyje

pradėtas ikiteisminis tyrimas; atnaujinta 15.35
LRT.lt 2020.01.20 15:18

Utenoje visų akys nukrypo į dar vieną tiksinčią aplinkosauginę „bombą“ – cheminių atliekų sandėlį Dičiūnuose. Taip po vizito sausio 10 d. paskelbė prezidentas Gitanas Nausėda.

Paaiškėjo, kad bankrutavusios bendrovės patalpose priešgaisrinės saugos, civilinės saugos bei aplinkos apsaugos reikalavimų.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas pasakojo, kad buvo nuvykta į įtarimų keliančią vietą patikrinti, kaip yra saugomos cheminės atliekos.

„Atliekos yra laikomos netinkamai, (...) jų kiekis – apie 3 tūkst. tonų. Buvo prašoma, kad būtų paskelbta ekstremali situacija, nes gali laukti sunkios ir neišvengiamos pasekmės“, – sako viršininkas.

Vis dėlto praeėjusią savaitę Utenos rajone nuspręsta neskelbti ekstremaliosios situacijos dėl pavojingų atliekų, rastų bankrutuojančios bendrovės patalpose.

Šiuo metu policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Utenoje laikytų pavojingų atliekų. Jas laikiusi įmonė „Ūrus ir ko“ prieš beveik trejus metus buvo įpareigota atliekas perduoti pavojingų atliekų tvarkytojams ir informuoti apie tai atsakingas institucijas. Tačiau iki šios ji to nepadarė.

„Ūrus ir ko“ neįvykdžius sprendimo, per vieną mėnesį Utenos rajono aplinkos apsaugos departamentui suteikta teisė saugomas pavojingąsias atliekas perduoti pavojingų atliekų tvarkytojams. Kadangi pavojingos atliekos iki šios dienos neperduotos, buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant išsiaiškinti, ar valstybės įgalioti asmenys, institucijos tinkamai atliko savo pareigas“, – žurnalistams sakė Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė.

Viršininkas teigia, kad cheminės medžiagos – vis dar sandėlyje. Anot jo, policija sustiprino patruliavimą.

„Galimas pavojus tikrai yra. Ar jis tikrai yra, turi pasakyti specialistai“, – teigia V. Vaiškūnas.

LRT.lt primena, kad Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai ketvirtadienį, dalyvaujant Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, policijos bei Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) pareigūnams, atliko neplaninį UAB „Ūrus“ ir Ko veiklavietės patikrinimą Dičiūnų kaime Utenos rajone.