Lietuvoje

2015.09.10 12:01

Premjeras: vaikams mokykloje turi būti aišku, ar vėliau jie bus kviečiami į kariuomenę

BNS2015.09.10 12:01

Šį rudenį Seimas turėtų priimti teisės aktą, kuriame būtų nustatyta ilgalaikė programa dėl privalomosios karo tarnybos, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Pirmiausia siūlyčiau, kad būtų parengta ilgalaikė programa, apie ką jūs ir kalbate, kad būtų visuomenei aišku ir tiems mažiems vaikams, kurie šiandien lanko mokyklas, irgi aišku – ar baigę mokyklą jie bus kviečiami į kariuomenę, ar turės tam tikras išimtis. Ir išimtys turėtų būtų aprašytos. Manau, kad šį rudenį mes tokį teisės aktą turėtume priimti“, – ketvirtadienį Seime sakė vyriausybės vadovas, atsakydamas į konservatorės Rasos Juknevičienės klausimą dėl galimybės pereiti prie visuotinės privalomosios karo tarnybos.

Seimas šį pavasarį valstybės gynimo tarybos siūlymu grąžino privalomąją karo tarnybą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į geopolitinę situaciją – Rusijos veiksmus Ukrainoje ir išaugusį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Tuomet valdžia skelbė, kad privalomoji karo tarnyba grąžinama penkeriems metams, kasmet į tarnybą pašaukiant 3-3,5 tūkst. karo prievolininkų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.