Lietuvoje

2015.09.10 11:52

STT: praktika Raseinių rajono savivaldybėje skatina korupciją

LRT.lt2015.09.10 11:52

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Raseinių rajono savivaldybėje.

STT specialistai įvertino korupcijos atsiradimo riziką vykdant viešuosius pirkimus ir išnagrinėjo, kaip šioje savivaldybėje įgyvendinamos korupcijos prevencijos priemonės.

Atlikę korupcijos rizikos analizę, STT pareigūnai nustatė, kad savivaldybėje neužtikrinamas viešųjų pirkimų inicijavimo, organizavimo ir priežiūros funkcijų atskyrimas, o tai didina korupcijos atsiradimo riziką.

STT specialistų nuomone, būtina atsisakyti ydingos praktikos, kai prekių, paslaugų ar darbų poreikį formuojantis asmuo pats dalyvauja vykdant atitinkamą pirkimą. Taip pat savivaldybei rekomenduota paskirti asmenį, atliekantį prevencinę kontrolę viešųjų pirkimų srityje, daugiau viešųjų pirkimų vykdyti per Centrinės perkančiosios organizacijos elektroninį katalogą.

Pažymėtina, kad šioje savivaldybėje įgyvendinama nemažai įvairių korupcijos prevencijos priemonių, tačiau visuomenė menkai apie tai informuojama. Savivaldybės Antikorupcijos komisija taip pat turėtų aktyviau prisidėti prie korupcijos prevencijos politikos įgyvendinimo ir skaidrumo didinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.