Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.20 14:51

Policijos į teismą atvesdinta neblaivų kūdikį pagimdžiusi moteris siekia mažylės globos

prisipažino prisigėrusi

Klaipėdoje prieš teismą stojo neblaivų kūdikį pagimdžiusi moteris. Ji kaltinama sunkiai sutrikdžiusi naujagimio sveikatą dėl neatsargumo. Byla nagrinėta už uždarų durų.

Pirmame teismo posėdyje nepasirodžiusią girtą kūdikį pernai balandį pagimdžiusią 36-erių moterį pirmadienį į teismą atvesdino policija. Nei pati moteris, nei jos sugyventinis nepratarė nė žodžio.

Moteris, kuriai gimdymo dieną nustatytas 2 prom. girtumas, kaltinama sunkiai sutrikdžiusi sveikatą savo naujagimei. Mergytė gimė su daugiau nei 4 promilėmis alkoholio kraujyje: iš mirties reanimacijoje kūdikį vadavo Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai.

Byla nagrinėta uždarame teismo posėdyje. Pasak advokato, kad nebūtų atskleistos asmeninės moters gyvenimo detalės.

Bylos duomenimis, moteris prisipažino prisigėrusi, nes susipyko su sugyventiniu, o tada prasidėjo gimdymas. Nors ir žinojo, kad laukiasi, pas medikus ji nesilankė. Advokatas siekia, kad moteris būtų išteisinta.

Žinios. Prieš teismą stojo neblaivų kūdikį pagimdžiusi moteris: jai gresia laisvės atėmimas

„Šitas kūdikis, kada motina vartojo alkoholį, nebuvo gimęs, jis buvo dar motinos kūno dalis ar vaisius, kaip sakykim. Numatė, kad ji gimdys po pusantro mėnesio, ar ji galėjo numatyt, kad išgerdama alkoholio sekančią dieną reikės gimdyt“, – savo poziciją dėsto kaltinamosios advokatas Edvardas Staponkus.

Dabar pora uždarbiauja pas ūkininkę Klaipėdos rajone, bet sako, kad norėtų patys auginti mažylę, kurią dabar glaudžia globėjai. Moteris esą ją lanko.

„Prašiau skirti dvejus metus laisvės atėmimo bei atidedant laisvės atėmimo bausmės vykdymą taip pat dvejiems metams bei taikant papildomus įpareigojimus. Tai yra tęsti gydymą nuo priklausomybių, taip pat skirti dėmesio vaikams ir rūpintis jų auklėjimu“, – sako prokurorė Edita Mikalainienė.

Moteris turi paauglę dukrą, kurios pati neaugina. Teismas nuosprendį skelbs kovą. Už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi