Lietuvoje

2020.01.20 13:55

Prezidentas su premjeru penktadienį susitiks aptarti ekonomikos ministro kandidatūros

atnaujinta 14.27

Luko Savicko kandidatūra į ekonomikos ir inovacijų ministrus galimai bus pateikta suderinus ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio ir prezidento Gitano Nausėdos susitikimą.

„Šiuo metu ekonomikos ir inovacijų ministro kandidatūra nėra pateikta. Derinamas prezidento ir premjero susitikimas, kurio metu tai ir galėtų įvykti“, – Eltai teigė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Kiek vėliau BNS Vyriausybės atstovai visgi patvirtino, kad susitikimas įvyks penktadienį.

Iki tol ministras pirmininkas neteiks savo patarėjo kandidatūros, BNS sakė S. Skvernelio atstovas spaudai.

„Penktadienį yra planuojamas premjero ir prezidento susitikimas, jo metu ir bus aptarta L. Savicko kandidatūra“, – pirmadienį BNS sakė Tomas Beržinskas.

L. Savickas dirba S. Skvernelio patarėju ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais. Pernai jis su „valstiečių“ sąrašu išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, tačiau šiai partijai nepriklauso.

L. Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investuotojų Forumas“ politikos bei viešųjų reikalų vadovu.