Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.19 15:27

Sukritikavo alkoholio vartojimo stebėseną Lietuvoje: žmonės bijo teikti tikrą informaciją

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.19 15:27

Valstybei plečiant alkoholio vartojimo stebėseną, medikai kritikuoja pustrečių metų galiojančią tvarką, kai gydymo įstaigose pacientams siūloma užpildyti specialias anketas apie savo alkoholio vartojimą.

Šeimos gydytojas Gediminas Urbonas sako, kad tokios anketos dar labiau apkrauna medikus ir nepasiteisina, nes žmonės nenori atskleisti tikslios informacijos.

„Pacientai dažniausiai pildydami anketą, kuri vėliau lieka jų ligos istorijoje, nenori, bijo teikti tikrą informaciją ir dažniausiai ta anketa, kaip ir daugelis tokių privalomų klausimynų, užpildoma greitai ir taip, kaip „reikia“. Pagal tas užpildytas anketas, tai alkoholio vartojimo problemos Lietuvoje kaip ir nėra. Ir net ir tie, kur alkoholio vartojimo problema matosi veide, pagal anketą alkoholio nevartoja. Tai nepasiteisinusi priemonė. <...>

Čia, aišku, ir mūsų ministerijos politika tokia yra parodyti, kad dirba, nors iš tikrųjų ši priemonė yra tik paukščiuko uždėjimas“, – savo nuomonę dėsto Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Šeimos medicinos klinikos docentas G. Urbonas.

Vyriausybė patvirtino naujas taisykles, pagal kurias keliolika institucijų turės rinkti informaciją apie alkoholio gamybą, vartojimą, dėl alkoholio sukeliamus nelaimingus įvykius ir kitus duomenis. Planuojama, kad bus surenkama triskart daugiau tokios informacijos nei iki šiol.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi