Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.19 11:52

Parlamentarės siūlo į atmintinų dienų sąrašą įtraukti Senelių dieną

Kelios skirtingų frakcijų parlamentarės siūlo atmintinų dienų sąrašą papildyti Senelių diena. Ji būtų minima pirmąjį rugsėjo sekmadienį.

Pasak projekto iniciatorės Socialdemokratų darbo frakcijos narės Rimantės Šalaševičiūtės, tokia diena būtų skirta „pagerbti senelius, siekiant stiprinti glaudų ryšį tarp kartų“.

„Ne paslaptis, kad daugiau laiko vaikai dabar praleidžia prie kompiuterių, prie planšečių. Net bendravimas su draugais nebėra toks artimas, kai vienas su kitu bendraudavo susitikę. (...) Tai riboja ir anūkų bendravimą su seneliais“, – teigia R. Šalaševičiūtė.

„Jei taip gaunasi, kad bendravimo yra nedaug, tai kad nors tą dieną (susitiktų ir pabendrautų – BNS)“, – pridūrė ji.

Projekto aiškinamajame rašte teigiama, jog senelių ir anūkų ryšio svarbą išskiria ir mokslininkai.

„Tyrimais įrodyta, jog senelių ir anūkų bendravimas mažina depresijos simptomus abiem bendraujančioms pusėms, senelių įsitraukimas į anūkų ugdymą statistiškai padidina vaikų galimybes lengviau išgyventi kritinius laikotarpius, ilgina pačių senelių gyvenimą“, – rašoma dokumente.

Siūlymą įtraukti Senelių dieną į atmintinų dieną sąrašą parlamentarė užregistravo drauge su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nare Irena Degutiene ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nare Aušrine Norkiene.

Tai nėra pirmas kartas, kai bandoma skirti dieną seneliams. Prieš maždaug dešimtmetį Močiučių ir senelių dieną siekė įtvirtinti tuometis konservatorius Evaldas Jurkevičius.

Šiuo metu Lietuvoje yra per 60 atmintinų dienų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi