Lietuvoje

2015.09.09 18:11

L. Graužinienė socialinį modelį aptars su darbdaviais ir profsąjungomis

BNS2015.09.09 18:11

Seimo pirmininkė socialinio modelio įstatymų projektus į Seimo posėdžių darbotvarkę žada įtraukti, tik jį aptarusi su darbdaviais ir profsąjungomis. Loreta Graužinienė sako, kad svarbi bus ir Seimo komitetų pozicija.

Ji pripažino, kad vyriausybė projektus Seimui pateikė „žalius“ – socialinių partnerių galutinai nesuderintus, tačiau tikisi, kad parlamentarai iki Kalėdų juos priims.

„Vyriausybė socialinį modelį patvirtino neatlikusi visų būtinų procedūrų ir atnešė į Seimą. (...) Bet jeigu visi sutelktai dirbsime, įmanoma iki Kalėdų priimti visas pataisas. Jeigu nebus noro, o bus tik prieštaravimai iš socialinių partnerių, tada nieko nebus. Seime turėsime rasti kompromisą – ir tikrai vienuose klausimuose turės nusileisti vieni, kituose – kiti, kad geri dalykai būtų priimti“, – trečiadienį po Seimo komitetų vadovų ir Vyriausybės narių susitikimo BNS sakė K. Graužinienė.

Ji pripažino, kad dėl modelio svarstymų Seime parlamentarų nuomonės skiriasi.

„Iš esmės išsiskyrė nuomonės. Yra įvairių pasiūlymų, todėl dar kartą rinksis visų frakcijų vadovai, nes šiandien ne visi buvo. Išklausysiu Trišalę tarybą – nei aš, kaip Seimo pirmininkė, nei Seimas neturime informacijos, dėl kurių straipsnių galutinai susitarta, o dėl kurių pozicijos išsiskyrė. Tada su ministre aiškinsimės, kokios galimybės pateikti pataisas Seimui. Su Socialinių reikalų ir darbo bei Teisės ir teisėtvarkos komitetais kalbėsimės, ar jie apsiims tą didelį krūvį ir atsakomybę į pataisas įtraukti Trišalėje taryboje pasiektus susitarimus“, – teigė Seimo vadovė.

Susitikimų su Trišale taryba L. Graužinienė sakė dar nesuplanavusi. Be to, ji dar tarsis ir su premjeru, kuris nedalyvavo komitetų pirmininkų ir Vyriausybės narių susitikime.

„Ryt (ketvirtadienį – BNS) pas mane iki mitingo ateina dviejų profsąjungų atstovai. Apsitarsime su jais. Susitiksiu su darbdavių atstovais“, – sakė L. Graužinienė.

Pasak jos, socialinis modelis Seime galėtų būti pristatytas po kelių savaičių: „Galvoju, kad tikrai ne anksčiau negu rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje“. 

„Esu šalininkė, kad viskas eitų visu paketu. Jeigu vienas ar kitas lydintysis įstatymas būtų atmestas, būtų pataisytas pagrindinis projektas. Jeigu pradėsime skaldyti, turėsime teisinių problemų“, – pridūrė Seimo vadovė.

Vyriausybė Seimui jau yra pateikusi Darbo kodekso ir dar apie 40 įstatymų pataisų projektus. Socialinės  apsaugos ir darbo ministerijos pasamdyta mokslininkų komanda parengė vadinamąjį socialinį modelį, kuris keistų tiek darbo santykių, tiek pensijų reglamentavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.