Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.18 12:29

Skambus Juozaičio užmojis: tikisi 20–30 vietų Seime

Buvęs kandidatas į prezidentus, filosofas Arvydas Juozaitis tikisi, kad su Kartų solidarumo sąjunga susivienysiantis jo judėjimas pelnys 20–30 vietų Seime.

„Mes tikimės apie 20-30 Seimo narių turėti, norime daryti realią politiką, o ne šiaip sau tik žodžiais kažką neaiškiai kalbėti“, – BNS šeštadienį sakė A. Juozaitis.

Kauno rajone šeštadienį vyksta buvusios Pensininkų partijos, dabar Kartų solidarumo sąjungos, suvažiavimas, kuriame prie šios politinės jėgos prisijungs A. Juozaičio judėjimas Santalka Lietuvai.

A. Juozaitis kandidatuos į šios partijos pirmininkus.

Dabar partijoje yra 3 tūkst. narių, jo judėjime – apie tūkstantį. Po susijungimo partija turės dvigubą pavadinimą: jų eilės tvarka bus sprendžiama suvažiavimo metu.

„Visi nori mirti po vieną“

Pasak A. Juozaičio, jau po prezidento rinkimų tapo aišku, kad norėdamas pasiekti savo politinių tikslų jis turės vienytis su kokia nors kita politine jėga. Į šį kvietimą atsiliepė tik Kartų solidarumo sąjunga.

„Mes nuo pat birželio su įvairiomis partijomis bendravome, bet Lietuvoje visi nori mirti po vieną, vienijasi žmonės labai sunkiai“, – kalbėjo A. Juozaitis.

Kalbėdamas apie idėjas, kurias planuojama kelti, jis kalbėjo apie planą įvesti Senatą, kuris stabdytų, A. Juozaičio žodžiais, „įstatymų nuodingą lietų“: mažintų Seime kasmet priimamų įstatymų skaičių.

Partija taip pat telksis į šeimos ir regionų politiką, sieks gaivinti smulkų ir vidutinį verslą. Taip pat bus siekiama įvesti pensijų indeksavimą įstatymu ar konstitucine pataisa.

„Ši partija – ne ideologinė. Visos kitos yra dėl idėjų, o čia – dėl socialinės-ekonominės padėties“, – pabrėžė A. Juozaitis.

Jis teigė, kad pensinio amžiaus žmones į partiją subūrė vargas, Lietuvoje vyraujant „nesąmoningam, pražūtingam jaunimo kultui“.

A. Juozaitis tikisi, kad atsinaujinusią partiją ir jos idėjas palaikys pensinio amžiaus žmonės, taip pat jų artimieji.

„Čia didžiausia balsuotojų grupė po šiai dienai Lietuvoje. Mes tikimės labai didelės paramos“, – sakė jis.

Jis tikisi, kad prie partijos, pamačiusios kylančius reitingus, prisijungs ir kitos politinės jėgos.

Buvęs kandidatas į prezidentus A. Juozaitis anksčiau planavo steigti naują partiją, tačiau nepavyko surinkti būtino – ne mažiau kaip 2 tūkst. – steigėjų skaičiaus.

A. Juozaitis per prezidento rinkimus pernai surinko 4,69 proc. balsų ir liko penktas.

Lietuvos pensininkų partija įkurta 2007 metais, prieš trejus metus ji pakeitė pavadinimą į Kartų solidarumo sąjungą. Spalį ji deklaravo turinti 3012 narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi