Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.09 17:26

Premjeras apie bendradarbiavimą su Izraeliu: potencialas neišnaudotas

BNS 2015.09.09 17:26

Paskutinę vizito Izraelyje dieną Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius darbo pietų susitiko su Izraelio verslo atstovais ir Lietuvos garbės konsulais šioje šalyje. Vyriausybės vadovas bendravo su garsių pasaulyje transporto, maisto, kosmetikos, draudimo kompanijų vadovais.  

Premjeras verslininkams ir diplomatams pristatė Lietuvos ekonominę padėtį, kalbėjo apie investavimo galimybes, verslo aplinkos gerinimo politiką. Izraelio atstovai domėjosi eksporto klausimais, infrastruktūra, suskystintųjų gamtinių dujų terminalu, turizmo sektoriumi.

Lietuvos garbės konsulas Amos Eiranas teigė, kad Lietuva turi didelį potencialą verslo vystymuisi ir ryšių plėtrai su Izraeliu, pirmiausia dėl savo geografinės padėties.

„Izraelis yra svarbus mūsų šalies prekybos partneris regione, tačiau potencialas dar neišnaudotas – susitikimuose su Izraelio Prezidentu ir premjeru aptarėme, jog turime skatinti partnerystę inovacijų, mokslinių tyrimų, transporto, energetikos, turizmo, verslo ir mokslo sinergijos, pažangių technologijų srityse“, – sakė premjeras A. Butkevičius, taip pat informuodamas, kad susitarta įkurti bendrą Lietuvos ir Izraelio tarpvyriausybinę komisiją.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, jog Lietuvos ekonomika yra viena atspariausių ir sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje, todėl esame patikimi partneriai plėtojant užsienio investicijas.

„Nuo šių metų pirmos dienos tapome euro zonos nariais, tai neabejotinai sustiprino mūsų šalies konkurencingumą tarptautinėse rinkose, pastebime vis didesnį investuotojų susidomėjimą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Premjeras Izraelio verslo atstovams akcentavo, jog Vyriausybė nuolatos vykdo verslo aplinkos gerinimo politiką, tai atsispindi tarptautiniuose reitinguose – Pasaulio banko „Doing business“ reitinge šiemet Lietuva užima 11-ąją vietą pagal galimybes pradėti verslą.

Vyriausybės vadovo teigimu, naujasis socialinis modelis leis kurti socialiai atsakingą, tačiau tarptautinėse rinkose konkurencingą ekonominę politiką, kuri šaliai užtikrins pridėtinę vertę, o žmonėms – gerai apmokamas darbo vietas.

„Esu tikras, kad naujovės paskatins Izraelio kompanijų susidomėjimą, suteiks papildomą impulsą įvairių sričių ekspertų mainams“, – sakė premjeras.

Ministras Pirmininkas susitikime taip pat pabrėžė, jog šiemet Lietuva oficialiai pradėjo stojimo procesą į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO), kuri vienija pažangiausias pasaulio ekonomikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi