Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.19 22:16

Panevėžyje slaugytojos kaltina gydytoją mobingu: vadina besmegenėmis, psichinėmis ligonėmis

Panevėžio pataisos namuose penktadienį į darbą neišėjo nė viena slaugytoja, medicinos darbuotojos į pataisos namus buvo vežamos iš kitų miestų. Įkalinimo įstaigoje dirbančios slaugytojos kaltina Panevėžio pataisos namų šeimos gydytoją mobingu, po kurio jos patyrė stresą ir buvo priverstos pasiimti nedarbingumą.

Į darbą Panevėžio pataisos namuose penktadienį neišėjo trys slaugytojos. Ketvirta slaugytoja šiuo metu atostogauja, todėl kalėjime medicinos paslaugų teikti liko tik viena šeimos gydytoja Rima Šakėnienė, kurią slaugytojos kaltina mobingu.

„Panevėžio pataisos namuose medikės patyrė, mūsų manymu, didžiulį mobingą iš gydytojos, kuri reikalavo atlikti pareigas, kurios joms pagal pareigybių sąrašą nepriklauso, jas įžeidinėjo, žemino, tyčiojasi. Tas vyko jai pradėjus dirbti nuo spalio pabaigos. Medikės raštu dėl to kreipėsi jau gruodžio 10 d. į laisvės atėmimo vietos direktorių Ramūna Šilubritą. Jokio atsakymo nebuvo, buvo palaikoma smurtaujanti gydytoja. Gavusi tokį palaikymą iš aukštesnės valdžios, minėta gydytoja dar labiau ėmė elgtis neleistina, dėl to medikės negali dirbti fiziškai“, – LRT RADIJUI sakė profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis.

Panevėžio pataisos namuose dirbanti slaugytoja Lidija Butėnienė teigė, kad gydytoja neapsispręsdavo, kokį darbą reikia atlikti slaugytojoms, mėtydavo įvairiais replikas bei teigdavo, kad daugiau darbuotojos čia nedirbs. Kita slaugytoja Rima Skipskienė taip pat tvirtino, kad įtampa darbe tapo nebepakeliama.

„Pastovus toks, net nežinau kaip pasakyti, pasityčiojimas, jis išveda iš pusiausvyros. Didžiulė įtampa, stresas, nevaldoma. Pavyzdžiui, aš parėjau namo visa besipurtanti, vakare atvažiavo šeima ir vyras sakė, kad reikia mesti darbą ir gana. O sūnus nuvežė į polikliniką“, – pasakojo R. Skipskienė.

Kaip teigė pašnekovė, poliklinikoje jai buvo nustatytas per aukštas spaudimas, tikrinusi gydytoja pasiūlė biuletenį dėl slaugytojos būklės.

Šiuo metu atostogaujanti Panevėžio įkalinimo įstaigos slaugytoja Gitana Petrauskienė jau prieš mėnesį skunde buvo surašiusi, kad gydytoja su pavaldinėmis bendrauja nederamais žodžiais.

„Kaip ji sakė, kad aš besmegenė, sakė, kad aš neturiu smegenų, pažiūrėjus į akis matosi, kad esu psichinis ligonis, sakė, kad nesu verta žmogaus vardo ir aš jai esu taip degradavusi moteris, kad į mane šlykštu žiūrėti. (...) Visaip taip žemino“, – su LRT RADIJU istorija dalijosi G. Petrauskienė.

Laisvės atėmimo vietų ligoninės vyriausiasis gydytojas Ramūnas Šilobritas neneigė, kad Panevėžyje susiklosčiusi sudėtinga situacija ir tikino, kad situacija sprendžiama.

„Išties egzistuoja Panevėžyje konfliktinė situacija, tačiau aš tikrai nenorėčiau eskaluoti šios temos ir priežasčių, dėl ko vyksta konfliktinė situacija. Mes praktiškai visą savaitę tam skyrėme dėmesį ir vykimu į vietą, ir šiuo metu vyriausia slaugos administratorė, tiek slaugytoja yra Panevėžyje iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės atvykusi ir, aš manau, kad mes artimiausiu metu išspręsime ir pasieksime tam tikrų rezultatų“,

R. Šilobritas sako, kad po pareiškimų apie mobingą atliekamas patikrinimas, aiškinamasi visos aplinkybės

Su Panevėžio pataisos namų šeimos gydytoja Rima Šakėniene LRT RADIJUI susiekti nepavyko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi